2011-04-27 18:40:42• hírek • Szatmar.ro

Tizenhárommal küldtük haza a Nagyváradot

A várakozásoknak megfelelően nem okozott komolyabb gondot a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapatának, hogy a Nemzeti Liga 21. fordulójában otthon tartsa a két pontot a sereghajtó Nagyvárad ellen. A vendégek csak tíz percig tartották a lépést...

Az első tíz percben ugyanakkor rendre a vendégek vezettek, a szatmáriak túlságosan is lazán kezdték az összecsapást, nem találták a ritmust. A riadót Panazan adta meg, amikor 6-6-nál megfogott egy büntetőt. Ezt követően a VSK gyorsan 9-6-os, majd 10-7-es előnyre tett szert, ekkor a hazaiak góljainak pontosan a felét Surducan jegyezte. A szünetig Szavics és Savlovschi is belelendült, így 20-14-es szatmári előnnyel vonulhattak pihenőre a felek - ám a VSK egy adott pillanatban már nyolc góllal is vezetett.

A szünet után kilenc percre volt szükségük a vendéglátóknak, hogy tízre növeljék előnyüket (29-19). Ezt ugyan a Nagyvárad 34-29-re lefaragta, ám a VSK gyorsan ismét tíz fölé tornászta a különbséget, ami a végén tizenhárom lett - így a szatmáriak 43-30-as győzelemmel vágtak vissza az őszi, akkor csalódást keltő döntetlenért.

Nemzeti Liga, 21. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Nagyváradi CSM
43-30 (20-14)
A szatmári gólszerzők: Surducan 7, Savlovschi 6, Szavics 6, Liberţ 6, Vizsbovszkij 5, Munea 4, Timofte 2, Mateaş 2, Mateş 2, Bejenariu 1, Jurj 1
Játszott még: Oláh, Várady, Oşvat, Pogyină.