2009-06-09 11:37:19• hírek • Szatmar.ro

Kosárlabda-EB: kettőből semmi

Ezúttal a házigazdák ellen szenvedett vereséget a magyar női kosárlabda-válogatott.

A görögök elleni vereség után a házigazda lettekkel sem bírt a magyar női kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokság második játéknapján és 76-59 arányú vereséget szenvedett. Ez azt jelenti, hogy Magyarországnak az utolsó csoportmeccsen tíz ponttal le kell győznie Lengyelországot, hogy bejusson a középdöntőbe.

Idegesen kezdtek a csapatok, a hazaiak az első percben két büntetőt is összehoztak a magyaroknak, akik azonban csak két pontot tudtak szerezni ebből. Na meg kettőt akcióból, így a negyedik percben 4-0-ra vezettek. Ekkor azonban először indult be a lett henger, pillanatok alatt 7-4 lett számukra. A 7. percben 9-11-nél volt utoljára szoros a meccs, ekkor Lettország egy újabb rohammal 9-20-ra elhúzott. Az első negyed 11-20-ra végződött, a másodikban semmi nem változott, továbbra is pontatlan támadásbefejezés és gyenge védekezés jellemezte Magyarország játékát, így 24-40 volt az állás a nagyszünet előtt hazaiak javára.

A szünetben hatott Rátgéber László fejmosása, Magyarország döntetlenre hozta a harmadik negyedet (17-17), majd „csak" egyel veszítette el a negyediket (18-19), a végén mégis könnyed, 76-59-es vereséget szenvedett.