2009-06-08 11:20:40• hírek • Szatmar.ro

Vereséggel kezdett Magyarország

Kiábrándító játékkal és vereséggel kezdte a női kosár Eb.-t a magyar válogatott.

Vasárnap vette kezdetét a 32. női kosárlabda Európa-bajnokság, amelynek Lettország ad otthont. A viadalra, több éves távollét után, Magyarországnak is sikerült kvalifikálnia magát, ám a nyitómeccsen súlyosan leégett Görögország ellen.

Főleg az első negyed sikerült borzasztóan, amikor a magyar lányok, írd és mond, mindössze négy pontig jutottak és 2/15-ös dobásarányt produkáltak. A görögök sem remekeltek, ám szórtak 16 pontot és máris komoly előnyhöz jutottak. Ezt a fórt a második negyedben tovább növelték, mert a magyar válogatott továbbra is mélyen tudása alatt játszott, mindössze nyolc pontot szerzett, így 34-12-es görög előnnyel vonultak a csapatok a szünetre.

Itt, úgy látszott, hatott Rátgéber László fejmosása, Magyarország magához tért, dobásai pontosabbakká váltak és 20-10 arányban megnyerte a harmadik játékrészt. Az utolsó negyed elején is jól játszottak a magyarok, többször is közel álltak ahhoz, hogy átlépjék a lélektanilag fontos 10 pontos különbséget, ám ez végül nem sikerült nekik. Néhány perccel a vége előtt egy görög tripla végleg elkedvetlenítette a csapatot, így a hellének könnyed, 59-43-as győzelmet arattak.

A. csoport: Ukrajna-Szlovákia 55-77, Spanyolország-Csehország 66-59
B csoport: Görögország-Magyarország 59-43, Lettország-Lengyelország 86-52
C csoport: Litvánia-Szerbia 71-44, Oroszország-Törökország 74-61
D csoport: Fehéroroszország-Izrael 81-76, Franciaország-Olaszország 76-61