2013-11-24 19:33:45• hírek • Szatmár.ro

Könnyű győzelmet arattak a kosaras lányok

A Kolozsvári U-t húsz ponttal verte meg a hazai pályán játszó szatmári kosárlabdacsapat.

Szombat este nagyon ment a játék a szatmári kosaras lányoknak: 20 ponttal győzték le a Kolozsvári U-t. A vendégeknek egy negyeden keresztül nagyjából sikerült tartaniuk az iramot Éles Péter lányaival, sőt, 14:10-re még vezettek is. De aztán a szatmáriak 11 pontot dobtak zsinórban, hét ponttal meg is nyerték a negyedet. A folytatásban az VSK tovább tarolt, a következő tíz percet egy 7:0-ás sorozattal kezdték, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés.

A pihenő után tovább nőtt a hazai előny, így a végére már lehetett lazítani, a cserék is játéklehetőséget kaptak. S bár az utolsó negyedet 10:24-re megnyerte az ellenfél, ez nem veszélyeztette a VSK győzelmét.

Nemzeti Liga, 9. forduló:
Szatmárnémeti VSK - Kolozsvári U 72:52 (21:14, 23:8, 18:6, 10:24).

A szatmári pontszerzők:

Tarta-Laza 17 (2x3), Jones 16 (1x3), Orosz 15, Wampler 15 (1x3), Cutaş 5 (1x3), Voica 2, Ivan 1, Bolba 1. Játszott még: Nagy.

Targovistei CSM - Galaci Phoenix 109:55, Rapid - Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 51:81, Alexandriai CSBT - Temesvári BCM Danzio 60:44, Aradi BC ICIM - Marosvásárhelyi Nova Vita 79:36, Craiovai SCM - Gyulafehérvári CSU 53:103, Nagyváradi CSU - Brassói Olimpia 68:85.