2011-08-30 17:02:08• hírek • Szatmar.ro

Kettős győzelem a Temesvár ellen, Pop szórta a pontokat

A kemény fizikai felkészülés utáni első két mérkőzését vívta meg hétfő este illetve kedd délelőtt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, az ellenfél pedig mindkétszer a Temesvári Bega Danzo volt. Mivel mindkét gárda még a felkészülés elején jár, az eredmény most kevésbé volt fontos - persze nem rossz előjel, hogy Dan Fleseriu tanítványai mindkétszer nyerni tudtak.

A hétfő esti első összecsapáson a VSK az Urse-Ivan, Pop, Orosz, Mehmedic, Parau ötössel kezdett, a kispadon még bevetésre várt Giurgiu, Szmutku, Nagy és Mészáros Izabella, de ott ült térdműtétje után jelenleg rehabilitációs programot folytató Mészáros Anita is. A keret két amerikai tagja, Andrea Walker és Star Allen a hét végén érkezik meg, Băluţă pedig még vakáción van.

A találkozót a bánságiak kezdték jobban, meg is nyerték az első negyedet 18-15 arányban. A második elején három percet kellett várni az első kosárral, kevesen gondolták ekkor, hogy a VSK 24-11-re hozza ezt a játékrészt. A nagyszünet után már mindkét oldalon lehetőséget kaptak a cserék is, a két csapat közötti különbség pedig lényegében nem változott - így a VSK 75-62-re nyerni tudott, nem utolsó sorban Claudia Pop 19 és Monica Urse-Ivan 16 találatának köszönhetően.

Kedd délelőtt már a VSK kezdett jobban és ő folytatta gyengén: bár az első negyedet a szatmáriak 15-12-re megnyerték, a másodikat 9-15 arányban elveszítették. A harmadikban a VSK 14 pontjából Pop kilencet vállalt, mégis a Temesvár nyerte a játékrészt. A bánságiak vezettek is 57-57-ig. Másfél perc volt ekkor még hátra. Hét másodperccel a vége előtt Parau állította be a 60-59-es végeredményt, köszönhetően annak is, hogy az utolsó pillanatban a vendégek dobása után a labda kipördült a kosárból. Ezen a meccsen Urse-Ivan 16, Pop 13 találatig jutott.

Szatmárnémeti VSK-Temesvári BC Bega 75:62 (15:18, 24:11, 22:14, 14:19)
A szatmári pontszerzők: Claudia Pop 19, Monica Urse-Ivan 16, Annemarie Părău 13, Orosz Andreea 12, Amra Mehmedic 11, Rada Giurgiu 2, Mészáros Izabella 2
Játszott még: Szmutku Renáta, Nagy Anita.

Szatmárnémeti VSK-Temesvári BC Bega 60:59 (15:12, 9:15, 14:17, 22:15)
A szatmári pontszerzők: Urse-Ivan 16, Pop 13, Părău 13, Mehmedic 8, Orosz 7, Giurgiu 3