2009-10-12 10:30:20• hírek • Szatmar.ro

Ha odahaza, akkor tíz pont?

A VSK kézi-csapata második hazai meccsét is 10 pontos különbséggel nyerte meg.

Úgy tűnik, a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda-csapata, amennyiben saját közönsége előtt lép parkettre (pontosabban gumira), akkor tíz pontos győzelem alá nem adja. Megtapasztalta ezt a Dinamo és vasárnap a Temesvár is, amely 33-23-as vereséget szenvedett az Ady Endre utcában.

Bár előzetesen szoros csatára lehetett számítani, hisz a bánságiak egy összeszokott, masszív középcsapatot alkotnak, a mérkőzés remekül indult a VSK számára, amely végig távol tudta tartani ellenfelét magától.

Az összecsapás azzal kezdődött, hogy Teremi kapus kivédte a vendégek hetesét, majd a fejvédővel játszó Savics szerezte meg a vezetést a szatmáriaknak. Ez meg is adta a kellő lökést a gárdának, amely nyolc perc után már öt ponttal (6-1), 20 perc után pedig nyolccal (14-6) vezetett. Sőt, néhány perccel a szünet előtt már tíz volt közte.

A VSK ezúttal a Temesvárt verte 10 ponttal fotó: szatmár.ro (archívum)

A szünet után sem változott a játék képe, az 500 néző előtt játszó VSK hamarosan vissza is állította a tíz pontos különbséget, amelyet a meccs végéig meg is tudott tartani. Ezzel a győzelemmel az újonc szatmáriak feljöttek a tabellán a több mint remeknek nevezhető ötödik helyre, mindössze két ponttal a listavezető Resicabánya, Konstanca, Steaua trió mögé. Igaz, az első kettő egy meccsel kevesebbet játszott.

Szatmárnémeti VSK-Temesvári Poli 33-23 (19-8)
A szatmári csapat: Birtalan 10, Savics 5, Oláh 4, Bursacs 3, Varga 3, Nagy 3, Surducan 2, Savlovschi 1, Ciornohuz 1, Ardelean 1, Mateş, Vizsbovszkij, Teremi, Cioroiu.