2012-09-21 01:04:20• hírek • Kocsis Zoltán

Bravúros, de szerencsés pontot szerzett a Steaua Stuttgartban

A Bajnokok Ligája után csütörtök este útjára indult az Európa Liga küzdelemsorozata is, a 48 csapat között pedig egy magyar és egy román csapat is részese a viadalnak. A két együttes teljesen ellentétes rajtot vett: amíg a Videoton 3-0 arányban kikapott a belga Genk otthonában, addig a Steaua 2-2-es döntetlent harcolt ki Stuttgartban.

Az első perctől kezdve a sérült Köteles Lászlót nélkülöző Genk játszott mezőnyfölényben, de a magyar csapat szervezett és masszív védekezésének köszönhetően nagy gólhelyzeteket nem tudott kidolgozni. A játékrész derekán aztán egy beadásnál Brachi lemaradt Vossenről, s ezt rögtön góllal büntette a hazaiak csatára. A belga vezetés után sem változott a játék képe: többet volt a labda a hazaiaknál, ám mezőnyfölényük meddő volt, míg a gyors ellentámadásokra alapozó székesfehérváriak próbálkozásai szintén kevés veszélyt jelentettek.

Vossen egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Genk sikeréhez fotó: krcgenk.be

A folytatásban megélénkült a játék, ennek eredményeként szinte kettészakadt a pálya, s felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Gyurcsó beállításával pedig a Videoton került fölénybe, többször beszorította ellenfelét és számos ígéretes támadást vezetett. Igaz, agenki kontrák szintén góllal kecsegtettek, sőt, egy ilyen akció végén egy ízben csak a keresztléc mentett Bozovic helyett. Az utolsó negyedórához közeledve alábbhagyott a magyar együttes lendülete, aGenk pedig egy újabb gyors ellentámadás végén betalált, ezzel eldöntötte az összecsapást, ráadásul a hosszabbításban a hazaiak a kegyelemdöfést is megadták.

Viharosan indult a találkozó Stuttgartban, ahol hat perc elteltével már mindkét együttes betalált az ellenfél kapujába. A sort Ibisevic kezdte, aki fejjel küldte a hálóba Hajnal Tamás remek jobb oldali beadását. Alig egy perccel később pedig Chipciu büntette meg a japán Sakai bizonytalankodását. Sem az iramra, sem a helyzetek számára nem lehetett panasz a folytatásban, ám több gól nem született.

Tatarusanu fogja Harnik lövését a ráadás perceiben fotó:vfb.de

A második félidőre egy újabb sebességi fokozatra kapcsolt a Stuttgart, jelentős mezőnyfölényt alakítottak ki a hazaiak, gólt azonban nem tudtak szerezni. Nem állt melléjük a szerencse sem, Cacau ugyanis az 53. és a 68. percben csak a kapufát találta el. A kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat, amikor a 80. percben Rusescu értékesítette a Pop által kiharcolt büntetőt. A románok öröme öt percig tartott, ekkor Niedermeyer egy újabb fejessel kiegyenlített. A végig rohamozó Stuttgart könnyedén megszerezhette volna mindhárom pontot, amennyiben a ráadás pillanataiban Harnik nem Tatarusanu kezeibe bombáz egy labdát négy méter távolról.

Európa Liga, csoportkör, első forduló:

G csoport:
Genk - Videoton 3-0
gólok: Vossen (22.), Buffel (78.), de Ceulaer (90.)
Sporting Lisszabon - Basel 0-0

E csoport:
Stuttgart - Steaua 2-2
gólok: Ibisevic (5.), Niedermeyer (85.) illetve Chipciu (6.), Rusescu (80., 11-es)
Köbenhavn - Molde 2-1
gólok: Claudemir (20.), Cornelius (74.) illetve Diouf (45.)

A csoport:
Young Boys - Liverpool 3-5
gólok: Nuzzolo (38.), Ojala (53.), Zarate (63.) illetve Ojala (4., öngól), Wisdom (40.), Coates (67.), Shelve (76., 88.)
Udinese - Anzsi Mahacskala 1-1
gólok: di Natale (90.) illetve Padelli (45., öngól)