2011-09-28 20:03:01• hírek • Szatmar.ro

Az utolsó öt percben úszott el a továbbjutás

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata két céllal utazott Targovistébe: egyrészt, hogy javítson szombati játékán, másrészt pedig, hogy bejusson a Román Kupa legjobb négy csapata közé. Nos, ezek közül semmit sem tudott megvalósítani, bár utóbbihoz igen közel állt - ám a tavalyi döntős a 60:47-es vereség után elköszönhet a sorozattól.

Szombaton a VSK 61-60 arányban maradt alul hazai pályán a Targoviste ellen és ez a különbség nem tűnt ledolgozhatatlannak. Ám a szatmáriak ezúttal sem villogtak - az első negyedben nem is jutottak csak nyolc pontig. Még szerencse, hogy a hazaiak is megakadtak 13-nál.

Nem javult a VSK csapatjátéka a második játékrészben sem, amit remekül példáz, hogy ekkor csak Monica Urse-Ivan és Annemerie Parau tudott pontot szerezni, szám szerint 13-at. Nem csoda, hogy ekkor már 31-21-re mentek a hazaiak.

A harmadik negyedben sem záporoztak a kosarak egyik oldalon sem, ám a Targoviste így is kettővel többet dobott - 45-33 volt ekkor az állás.

Az utolsó negyedben aztán hirtelen megtáltosodott Dan Fleseriu együttese és két és fél perc alatt gyakorlatilag ledolgozta a hátrányát. Az eredményjelző tábla 45-43-as hazai vezetést mutatott ekkor, sőt, öt perccel a vége előtt is csak 49-47-re vezettek a dambovitaiak. Ám ekkor leblokkolt a VSK, olyannyira, hogy a végéig egyszer sem juttatták a labdát a gyűrűbe, a Targoviste pedig beállította a 61-47-es végeredményt.

A negyeddöntő többi mérkőzésén az első meccsen 61:60 arányú vereséget szenvedő Rapid a fővárosban 63:42-re nyert a Sepsiszentgyörgy ellen . A bukarestiek mellett még továbbjutott az Arad is, amely a hazai 68:40-es győzelem után 69-69-re végzett Alexandriában. A negyedik továbbjutó a Sportul Studenţesc, amely az első meccsen aratott 92:56-os győzelmet követően 63:41-re nyert Kolozsváron az U ellen.