2009-11-01 19:55:02• hírek • Szatmar.ro

Nagyvárad kipipálva, irány Kassa

A VSK 27 ponttal verte a Körös-partiakat, a végén tartalékolni is lehetett.

Történelme első nemzetközi kupameccse előtt a Nagyvárad ellen tartott főpróbát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-csapata a Nemzeti Liga harmadik fordulójában. Nos, a főpróba jól sikerült, hisz a csapat 27 pontos győzelmet aratott (85-58), reméljük a (nemzetközi) premierben sem lesz hiba.

Szokása szerint kissé nyögvenyelősen kezdett a VSK és annak ellenére, hogy Hardy révén rögtön megszerezte a vezetést és néhány perc után már 8-2-re vezetett, az első negyedet „csak" hat ponttal hozták a lányok (25-19). A második játékrész már erősebbre sikeredett, ezt 12 ponttal nyerték a hazaiak, így összességében már 18 volt ide.

A nagyszünet után sem állt le a VSK, újabb öt egységgel növelte az előnyét, amire az utolsó negyedben még rátett négyet. Tette mindezt annak ellenére, hogy ekkor már a már említett Kassa elleni meccsre tartalékolva a kezdőötös tagjai (Pavel, Hardy, Drăgoescu, Pop C., Povilonyte) jórészt a kispadról szorítottak társaiknak.

Jól sikerült a főpróba a Kassa elleni meccs előtt

A magabiztos győzelem ellenére Dan Fleseriu edző nem volt teljesen megelégedve a lányok produktumával: a cseréktől több ambíciót szeretett volna látni és kiemelte a gyengébb kezdést is. „A kezdéssel még gondok vannak, ettől a csapattól nem lett volna szabad 19 pontot kapnunk az első negyedben ", mondta.

Szatmárnémeti VSK-Nagyváradi U CSM 85:58 (25:19, 27:15, 19:14, 14:10)
A szatmári pontszerzők: Povilonyte 20, Hardy 16, Pavel 14, Pop C. 9, Nemeş 9, Pricop 8, Drăgoescu 5, Pop A. 4.
Játszott még: Mészáros, Motişan, Cristea.