Zazula Béla lett az MPE partiumi ügyvivő alelnöke


„Két taggal bővül a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöksége. Kulcsár-Terza József ügyvivő elnök felkérte Zazula Bélát partiumi ügyvivő alelnöknek, a Magyar Polgári Párt országos etikai bizottságának volt elnökét. A székelyföldi ügyvivői feladatok ellátására Albert Tibor, Tusnádfürdő volt polgármestere kapott felkérést” – közölte hétfőn a Magyar Polgári Erő sajtóosztálya.
A két korábbi polgári pártos tisztségviselő elfogadta a megbízást, így az ügyvivő elnökség megkezdte munkáját. A következő időszak szervezetek létrehozásáról, bizalomerősítésről, Kárpát-medencei, illetve nemzetközi kapcsolatépítésről fog szólni. Az eddigi visszajelzések biztatóak, ez adja az igazi erőt a munka folytatásához – írja közleményében az MPE.
Az új partiumi ügyivő alelnök, Zazula Béla a 2016-2020-as mandátumban a Szatmárnémeti Helyi Tanács tagja volt, "civilben" pedig a szatmári Nord Star autósiskola igazgatójaként tevékenykedik.
A Magyar Polgári Erő bejegyzését a Budapesti Törvényszék március 15-én hagyta jóvá. A döntés március 28-án jogerőssé vált, és a politikai pártok jegyzékébe iktatták. „A Magyar Polgári Erő alapítását olyan aktív közéleti szereplők kezdeményezték, akik az eddig kialakult politikai struktúrákat nem tekintik megfelelőnek tevékenységükhöz. A Magyar Polgári Párt szellemi jogutódjaként olyan politikai szervezetet hoztunk létre, amely figyelembe veszi az Európában zajló eseményeket, a magyar kormány nemzetpolitikai törekvéseit és a magukra hagyott vagy kirekesztett nemzeti gondolkodású polgárok igényét, valamint a "helye és ideje van a versenynek, és helye és ideje van az együttműködésnek" alapelvét. [...] Célunk a nemzeti érdekek politikai eszközökkel történő érvényesítése, amelyekhez hozzátartozik magyar identitásunk megőrzése, az autonómia különböző formáinak mindenkori következetes képviselete és elérése, szimbólumaink és anyanyelvünk szabad használatának biztosítása, nemzeti közösségünk szellemi és épített örökségének védelme és visszaszerzése, gyermekeink védelme, önazonosságtudatuk erősítése, biztonságuk és anyanyelven történő oktatásuk szavatolása, valamint közösségeink számára a hagyományőrzés és a fejlődés lehetőségének megteremtése.
Meggyőződésünk, hogy az erdélyi magyar politikai kultúra képes arra, hogy a verseny és együttműködés ne csak a magyar érdekek érvényesítését, hanem a magyarok közötti békességet is megerősítse, ezért nem ellenfélnek, hanem néhol versenytársként, máshol partnerként tekintünk a két magyar politikai szövetségre. A „versenyezni, ahol lehet, együttműködni, ahol szükséges” alapelvét közös dokumentumban kívánjuk rögzíteni az erdélyi magyar politikai szervezetekkel” – írja állásfoglalásában a párt.