Újszentesen kaptak ki a kézilabdázó juniorlányok

Bede Emőke
közlemény
Április. 19. 2024. Péntek 07:30

Vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabdacsapata Újszentesen, a Citu Temesvár együttestől, a junior II-es korosztályos bajnokság Értékcsoportjának 2. fordulójában.

Kiegyenlített mérkőzést játszott csütörtökön a két együttes a Temes megyei településen. Ciprian Mărieș edző tanítványai az többször is fel tudtak zárkozni az első félidőben, 2–0-ról 3–4-re, majd 13–10-ről 13–14-re.

A második félidő elején 19–19-if fej-fej mellett haladt a két csapat, miután a házigazdák lassan hét gólt tettek a két csapat közé (32–25).  A végéhez közeledve a lányaink 4–1-es sorozata annyira volt elég, hogy faragjanak a hátrányból, így 33–29 lett a vége. Ezzel a vereséggel az Olimpia VSK csapata négy pont hátrányban marad a második Citu Temesvár és a harmadik Nagyszentmiklósi Unirea mögött.

A következő fordulóban, vasárnap idehaza, a LPS-Both Katalin Sportteremben játszanak a lányok a LPS Banatul Temesvár csapata ellen. A következő ellenfél a tabella 5. helyét foglalja el. A találkozó 14.00 órakor fog kezdődni.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, 4-ES SZÁMÚ ÉRTÉKCSOPORT, 2. FORDULÓ
AHCS Citu Temesvár – Szatmárnémeti Olimpia VSK 33–29 (15–15)
Olimpia VSK: Ana Irimescu, Maribel Filimon (2 gól), Maia Silaghi, Ariana Ionescu (9), Mara Marghitaș (5), Maria Secu, Denisa Doboș, Ștefania Peter (2), Ioana Greta, Patricia Cherecheș (2), Daniela Trif, Tamás Petra, Miriam Bumbuc (6), György Amália (3), Iulia Paicu.
Edző: Ciprian Mărieș