Újabb lépés a gyermeki lélek megértéséhez: bemutatták a "Csigaházba bújó gyermekvilág" második kötetét


Október 16-án este meghitt hangulatú könyvbemutatónak adott otthont a szatmárnémeti Mézesház. Bálint Katalin meseterapeuta és dr. Tallián Krisztián gyermekpszichológus második közös kötetüket, a "Csigaházba bújó gyermekvilág" folytatását mutatták be.
Az est különlegességét emelte, hogy szakemberek, kollégák és barátok mellett a Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója, András Imre, és Ilyés Irén, a Moll Gyermekgyógyító program szakpszichológusa is jelen voltak, akik támogatták a könyv megjelenését.
Az esemény moderátora Elek György publicista volt. A jelenlévők szekemberek hozzáértő szemmel is értékelték a könyvet, s elismeréssel illeték a szerzők munkáját.
A második kötet célja, hogy a szülők számára nyújtson segítséget a túlféltésből fakadó szorongások megértésében és kezelésében. A mesék közvetlen módon, de ítélkezés nélkül mutatják meg, hogyan találhatnak a szülők egyensúlyt a gondoskodás és a gyermek önállósodásának támogatása között. A kötet egyfajta tükör a szülők számára, amely rávilágít arra, hogy a féltő szeretet túlzott mértéke milyen hatással lehet a gyermek fejlődésére.
A szerzőpáros első kötete, amely 2021-ben látott napvilágot, tíz mese segítségével segítette a szorongásos tünetekkel küzdő gyermekeket és szüleiket. A folytatás már a túlféltésre, mint speciális szorongásformára összpontosít, és a „szülői aranykalitkából“ való kitöréshez ad útmutatót.
A meseterapeuta és a gyermekpszichológus közös munkája a mindennapi tapasztalatok alapján, egyfajta képet nyújt a szülők számára, hogyan támogathatják gyermekeik érzelmi fejlődését anélkül, hogy akaratlanul is korlátoznák őket.
A szerzők a szakmai ismereteket közérthető módon közvetítik, így a kötet nemcsak terápiás eszközként, de mindennapi segítségként is megállja a helyét a gyermeket nevelő családokban.
Az est megható pillanata volt, amikor Seer Maya, egy valós életbeli példa, megosztotta saját tapasztalatait a szorongás kezeléséről, és arról, hogyan talált rá saját hangjára a nehézségek, bántások ellenére.
Bálint Katalin számára a kötet különleges személyes élményt is jelent, hiszen lánya, Bálint Bianka készítette az illusztrációkat, a közös munka új szintre emelte a kapcsolatukat, ahogy együtt alakították ki a kötet vizuális világát.
„Óriási büszkeség ez számomra. Bianka mindig is szeretett rajzolni, hobbiként. Ez viszont egy másik szintre emelte ezt és a kapcsolatunkat is, hiszen meg kellett találnunk a közös hullámhosszt, a kommunikációt, hogy meg tudjuk beszélni, mi az, amit a kötet illusztrációként igényel. Ez számunka is egyfajta új lépcsőfokot, más minőséget jelentett az anya-lánya kapcsolatban. Nagyon büszke vagyok rá: anya és lánya egy kötetben, erre a típusú boldogságra a szakirodalom egy külön szót kellene kitaláljon“ - tette hozzá meghatottan a meseterapeuta.
Arra a kérdésre, hogy lesz-e harmadik kötet, bizakodó választ adott Bálint Katalin, hiszen elmondása szerint végtelen a problémák tárháza, s amennyiben ismét összegyűl egy könyvre való anyag, s energiájuk és támogatóik is lesznek hozzá, mindenképp szeretnének folytatást.
A könyvek elérhetőek Szatmárnémetiben a Libris és a Retrobabám könyvesboltokban. A szerzők remélik, hogy a második kötet is hasonlóan sikeres és hasznos lesz a szülők és szakemberek körében, mint az első.