Újabb hamisan oltakozó személy ügyében hoztak ítéletet


Minden bizonnyal olvasóink is emlékeznek még arra a botrányra, mely tavaly év végén robbant ki a petei oltóközpont kapcsán azt követően, hogy a hatóságok fényt derítettek rá, néhány alkalmazott bizony kisebb vagyonra tett szert az által, hogy olyan személyeknek állítottak ki oltási igazolásokat, akik a valóságban még csak az oltóközpontban sem jártak, a vakcina tényleges beadásáról nem is beszélve.
Az elmúlt hónapokban folyamatosan zajlottak a tárgyalások az ügyben, a legutóbb épp az elmúlt héten mondtak ítéletet egy hamisan oltakozó Szatmár megyei nő felett. A Szatmár.ro információi szerint az asszony a férje révén tudta meg, hogy egy, a petei oltóközpontban dolgozó személy 250 euró fejében bárkit beregisztrál az országos oltási adatbázisba anélkül, hogy az „ügyfél” valóban beoltatná magát. Mivel a nő néhány ismerőse a vakcina után mellékhatásokat tapasztalt, ezért ő úgy döntött, inkább nem kéri a szérumot és a fentebb említett összeg befizetésével hamis oltási igazolást szerez magának.
A nő a személyazonossági igazolványa másolatát egy közvetítő révén eljuttatta a petei oltóközpontban dolgozó asszisztensnőnek, aki aztán 2021. november 2-án be is vezette az adatait a rendszerbe anélkül, hogy a kliens legalább betette volna a lábát az oltóközpontba, majd ezt követően kiállította számára a vakcina beadását igazoló dokumentumot, a már említett közvetítővel pedig visszajuttatta azt a nőnek. Az asszisztensnő egyébként a 250 euróból csak 150-et tarthatott meg, a fennmaradó 100 eurót ugyanis a közvetítő fölözte le.
A hatóságok egyébként alig két héttel később csaptak le a bandára, az egyik gyanúsítottnál tartott házkutatás során pedig meg is találták azt a kék noteszt, amibe az illető könyvelői pontossággal vezette az ügyfelek nevét, a befizetett összegeket és egyéb, számára fontos adatokat. A füzet egyébként nem csak a neveket rejtette, hanem mintegy 5715 eurónyi készpénzt is, azaz igencsak jövedelmező bizniszről volt szó. Mint kihallgatásán elmondta, a közvetítő azért vezette ilyen nagy precizitással a "könyvelést", hogy nyomon tudja követni, pontosan mennyi pénzt is kell átadnia az oltóközpontban dolgozó asszisztensnőnek. Egyébként a jelen perben tárgyalt nő személyes adatait is e listából nyerte ki a hatóság.
A Szatmár megyei nő egyezséget kötött az ügyésszel és beismerte az ellene felhozott vádak, azaz a vesztegetés és számítógépes csalásra való felbujtás elkövetését, így őt a bíróság 2 év szabadságvesztésre ítélte, melynek letöltését 2 évre felfüggesztették. Mindezeken túl értelemszerűen törölték őt a koronavírus elleni oltások adatbázisából, illetve őt terheli az 1000 lejes perköltség is.