Szatmárnémetiben zajlik a Bolyai Nyári Akadémia Közösségalkotás - alkotó közösség című szekciója


A Bolyai Nyári Akadémiát 1993 óta minden év júliusában szervezi meg a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége. Az esemény a romániai magyar pedagógustársadalom legátfogóbb szakmai fóruma, amelynek továbbképző programsorozata a magyar ajkú hazai és Kárpát-medencei pedagógusok és általuk a magyarul tanuló diáktársadalom fejlődését hivatott szolgálni.
Általános célja a pedagógusok ismereteinek kiegészítése, új oktatáselméleti és módszertani eredmények közlése, gyakorlati eljárások ismertetése és ezek alkalmazása a tanfolyamok keretei között.
Az elméleti jellegű előadások és az ezekhez szervesen kapcsolódó, gyakorlati célt szolgáló műhelyfoglalkozások öt nap alatt 30 órában zajlanak. A tanulmányi héthez hozzátartozik egy szakmai kirándulásra, városnézésre, kulturális, gazdasági, történelmi nevezetességek látogatására szánt idő is, amelynek elvitathatatlan szerepe van a szakmai és személyes kapcsolatok kialakulásában, lehetőséget nyújtva a tapasztalatcserére, csapatépítésre, kikapcsolódásra is.
Az egyes programok általában 18-24 különböző szekcióban zajlanak 3 hét leforgása alatt 400-600 közoktatásban dolgozó pedagógus részvételével.
Az idei évben a nyári akadémia Közösségalkotás - alkotó közösség című szekcióját Szatmárnémetiben a Szejke-tanyán szervezik meg július 18–22. között.
A hétfői megnyitón részt vett Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke is. „Egy jól működő közösségnek minden tagja fontos és értékes! Ez csakis egymásra figyeléssel, az egymás iránti tisztelettel és szeretettel érhető el. Iskolai viszonylatban pedig ez fokozottan igaz, hiszen senkinek sem szabad kirekesztettnek éreznie magát, a gyerekekben rejlő értékeket minden esetben felszínre kell hozni” – fogalmazott Pataki, majd eredményes munkát kívánt a résztvevő pedagógusok számára.
A Szatmárnémetibe érkezett pedagógusok a héten különböző előadásokon és műhelymunkákon osztják meg egymással a témával kapcsolatos tapasztalataikat és azokat a jó gyakorlatokat, mechanizmusokat, amelyek elengedhetetlenek egy jó közösség létrehozásában.
A teljes programot ide kattintva bárki megtekintheti.