Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

Ridex Erasmus + pályázat nemzetközi partnertalálkozója zajlik a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban

Ilonczai Gyöngyi
Ilonczai Gyöngyi
Február. 22. 2024. Csütörtök 11:06
Ridex Erasmus + pályázat nemzetközi partnertalálkozója zajlik a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban

Szombaton délig tart a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban a Ridex Erasmus + pályázat partnertalálkozója, amelyen az öt országból való résztvevők elsősorban az eddigi eredményeket, tapasztalataikat osztják meg egymással.

 

A Kölcsey Ferenc Főgimnázium 2022-2025 között egy Erasmus+  Pályázat részese ("Extended Robotics Solutions for Inculisive Development of Atypical and Typical Children", Project No.: 2021-1-HU01-KA220-SCH-000029582). A RIDEX rövidítéssel megnevezett pályázat, amely török, magyar, szlovák és osztrák partnerekkel együttműködve zajlik, azt vizsgálja, hogyan hat a robotika használata a gyerekek kreativitására, logikus gondolkodására, illetve hogyan fejleszthető a szövegértés, a nyelvtanulás, a nyelvi készség, az algoritmikus és kreatív gondolkodás, ha a szövegeket robotok segítségével dolgozzuk fel. 

 

 

A projekt 2022 februárjában indult, s még ugyanazon év márciusában a pályázatban résztvevő pedagógusok Isztambulban egy képzésen és munkamegbeszélésen vettek részt. A második találkozóra Ausztriában került sor, a mostani pedig immár a harmadik megbeszélés.

 

 

A projektben szerelő tanintézmények mindegyike képviseltette magát, illetve többek közt az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának munkatársai is részt vettek a megbeszélésen.

 

A Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban Sárosi Melinda, Szőke Réke, valamint Demeter Csaba pedagógusok a projektvezetők.

 

 

A partnertalálkozón jelen volt Sugár Sára is, a Ridex Erasmus+ pályázat fő projektvezetője, aki elmondta, hogy a hároméves projektidőszak kétharmada már lezajlott.

 

„A mostani találkozó témája, hogy áttekintsük, hogy a vállalásokat milyen tempóban sikerült teljesíteni, az iskolák beszámolnak arról, hogy a kidolgozott tananyagok kipróbálása során mit tapasztaltak, milyen élményeik vannak, milyen pozitív változást vettek észre a gyerekeken. Mivel ez egy nagyon komplex módszertan, azt is megbeszéljük, hogy esetlegesen milyen nehézségeket okozott a megvalósítás. A projektben résztvevő ELTE kutatói hatásmérést végzik, s beszámolnak, hogy az első tanévnek a mérési adatai alapján mi körvonalazódik, de már most előre látható, hogy pozitív hatásai vannak a gyerekekre nézve a módszernek. “ - nyilatkozta Sugár Sára a Szatmár.ro kérdésére.

 

 

Hozzátette, hogy „Pillanatnyilag hét országban ismert ez a módszer, nem országos szinten természetesen, de alkalmazzák. Nemrégiben részt vettünk egy londoni kiállításon, ahol bemutattuk ezt a módszertant, s újabb országokból érdeklődtek iránta, részben iskolák, részben tanárképző intézmények. Reméljük, hogy néhány éven belül egész Európában ismerté válik. A mostani találkozó egyik kérdéspontja, hogy hogyan lehet más iskolákat is elérni, s megosztani ezen tanintézményekben ezt a tanítási módszert. Ugyan a Kölcseyben jelenleg csak a robotika szakkör működik, amiben gimnazisták vesznek részt, viszont maga a módszertan már harmadiktól, de ha tovább egyszerűsítjük a robotika részét, akár első osztálytól alkalmazható lennek, egészen a líceum legfelső tagozatáig.“

 

 

Kapcsolódó hírek: