Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

Óvatosságra int a hatóság a közösségi oldalon árult élelmiszerek kapcsán

Bede Emőke
Bede Emőke
Április. 19. 2024. Péntek 08:43
Óvatosságra int a hatóság a közösségi oldalon árult élelmiszerek kapcsán
Illusztráció. Forrás: pixabay.com

A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) legfrissebb közleményében az interneten árult állati eredetű termékek és sütemények veszélyeire figyelmezteti a polgárokat.

 

Mint írják, a keleti kereszténység húsvétjára készülve a hatóság ismét fokozta a tematikus ellenőrzéseket, melyek során elsősorban olyan egységeket vettek górcső alá, amik állati és nem állati eredetű élelmiszereket dolgoznak fel, készítenek el és értékesítenek. Az üzemek hatósági ellenőrzése mellett azonban legalább olyan fontos, hogy maguk a vásárlók is körültekintőek legyenek a vásárlás során.

 

A DSVSA arra inti a polgárokat, hogy csak megbízható forrásból szerezzék be az élelmiszereket. A közösségi oldalakon, elsősorban a Facebookon ebben az időszakban megszaporodnak az olyan hirdetések, melyekben bárányt, kecskét vagy sertést, esetleg már elkészített kolbászt, sonkát és egyéb hústermékeket árulnak, de azon hirdetésekből sincs hiány, melyekben házi készítésű száraztésztát és süteményeket kínálnak eladásra. A hatóság hangsúlyozza, hogy ezek a termékek valós veszély jelenthetnek a fogyasztókra, hiszen előállítási körülményeikről és a felhasznált alapanyagokról vajmi keveset lehet tudni.

 

Az igazgatóság mindenkit arra int tehát, hogy ne vásároljon ismeretlen, ellenőrizetlen, engedéllyel nem rendelkező, az illetékes hatóságoknál be nem jegyzett forrásokból élelmiszereket, hiszen könnyen előfordulhat, hogy a termékek súlyosan megbetegíthetik az egész családot. Gondoljunk csak arra a Szatmár megyei famíliára, melynek tagjai nemrégiben súlyos panaszokkal kerültek be a kórházba azt követően, hogy be nem vizsgált sertéshúst fogyasztottak. Szerencsére ők nem kereskedtek a hússal, így másokat nem betegítettek meg, viszont nem nehéz elképzelni, hogy milyen súlyos következtményekkel járt volna, ha a fertőzött húsból a gyanútlan vevők asztalára is kerül.

 

Amennyiben állategészségügyi vagy élelmiszer-biztonsági panasszal élne, tárcsázza a 0800.826.787-es telefonos ügyfélszolgálatot, vagy egyenesen a szatmári hatóságot a 0261-715.956-os számon keresztül.