Online előadás Szatmár és Egyiptom között a Mézesházban


Különleges eseménynek adott helyet a Mézesház március első napján, szombat délután. Egy a megszokottól eltérő programon vehettek részt, az érdeklődők. Oline kacsolódással volt jelen ezen az előadáson Dr. Hassan Hamza egyiptomi orvos, aki különlegesnek számító terápiás módszeréről beszélt az egybegyűlteknek.
Az esemény gazdája és a szatmári oldal képviselője Bálint Kati volt, aki ezt a Vörös-tenger partján műkődödő terápiás módszert 2024 nyarán nemcsak megismerhette és saját szemével tapasztalhatta meg annak hatékonyságát, hanem az általa képviselt meseterápiás módszerekkel még segíthette is azt.
Dr. Hassa Hamza, Egyiptom Szafaga nevű városában, a Vörös-tenger partján vezet egy olyan terápiás módszerrel működő pacientúrát, mely szinte egyedülálló a világon. Az orvos bőrgyógyász és a modern terápiás elméleti és gyakorlati tudást ötvözi az ősi egyiptomi tudással.
A szombati előadáson a szép számban összegyűlt érdeklődőknek bemutatta a Környezeti elemekre (Environmental Therapy) épülő terápiás módszerét és körvonalazta azt az ősi tudást, melyet ötvöz ahhoz, hogy ilyen jellegű sikereket érjen el a gyógyítás területén.
Valójában arról lenne szó, hogy az orvos olyan jellegű bőrbetegségeket gyógyít az egyiptomi tengerparton, melyekről a mai modern orvostudomány már lemond és akár gyógyíthatatlannak is titulál. Pikkelysömör, ekcéma vagy bármilyen más súlyos bőrbetegség esetén az orvos ugyanazt a típusú terápiát alkalmazza, melyet egyrészt az ősi egyiptomi fáraók korában is ismertek már, másrészt pedig amelyhez a természet is hihetetlen adottságokat biztosít. Mert amint az az orvos beszámolójából kiderült a szafagai klíma és földrajzi adottságok mind-mind tökéletesen szolgálják az itteni bőrbetegség gyógyulását.
A különleges összetevőkkel rendelkező tengerparti fekete homok, a rendkívüli sótartalmú tengervíz és a partot körbevevő hegyek, melyek foszfor tartalma miatt a visszaverődő fény gyógyító hatású lehet, mind-mind eszközként szolgálják az ottani csodálatos gyógyulások sorát.
Az eseményen a gyógyulási eredményekről is beszámolt az orvos és mivel az rendezvény meghitt, családias keretek között zajlott ezért egy már Egyiptomot megjárt és az orvos gyógyítási folyamatán részt vett jelenlevő saját szemszögéből is alátámaszthatta a módszer hatékonyságát. A térbeli hihetetlen távolságok ezen a rendezvényen szinte figyelembe se vevődtek, mert a jelenlevők lélektől- lélekig igen nyitottan voltak jelen, bátorkodtak kérdéseket feltenni, saját problémáikról beszélni sőt és azoknak megoldási lehetőségeikről érdeklődni.
A kellemes este egy különleges mozdulattal zárult. A jelenlevők kellemes dobkísérettel egy olyan mesét hallgathattak meg, amely dr. Hassan Hamza és Bálint Katalin közös munkája során született 2024 nyarán, és amely a legelső egyiptomi ősi gyógyító szellemét és lelkületét idézte, amely a gyógyítói munka fizikai és lelki részének egyformán elengedhetetlen feltétele.
Penthu meséje, mely ezen az estén két nyelven, angolul és magyarul is elhangzott, nemcsak a lelkeket simogatta meg, hanem egy szimbolikus hidat is kezdett építeni ezen két város között, nem csupán azért, hogy a Szamost és a Nílust összekösse, hanem azért is, hogy azoknak az embereknek, akiknek a gyógyulás nagy segítség lehetne, azoknak legyen lehetőségük megtenni ezeket a lépéseket.