„Nagyon sok áldozatot hoztam” – A Cápák között befektetői beszéltek arról, milyenek apaként

.jpg)
A Cápák között befektetői keménykezű vezetők, de vajon milyen szülők? Moldován András, Balogh Petya, Lakatos István, Balogh Levente és Sárospataki Albert a kamerák előtt most őszintén vallottak az apaságról.
Moldován András szerint sokan azt hiszik, hogy a gazdag emberek gyermekei pökhendiek, de fia, Marci ennek éppen az ellenkezője. A Cápa gyermeke 28 éves, üzletfejlesztési igazgatóként dolgozik és az összes befektetéssel tulajdonképpen ő foglalkozik. Bár édesapjával kevés dologban értenek egyet, tiszteletben tartják egymás döntéseit. Moldován az RTL Fókusz kamerái előtt azt is elárulta, arra a legbüszkébb, amikor azt hallja:
Sose gondoltam volna, hogy egy ilyen embernek lehet ilyen fia.
Balogh Péter, a világ egyik legsikeresebb autónavigációs vállalatának alapítója később a startupvilág meghatározó alakjává vált, de ennek ára volt. Például választania kellett, hogy Japánba utazik tárgyalni, vagy otthon marad megünnepelni a gyermeke születésnapját. Péter szerint nincs tökéletes egyensúly a munka és a magánélet között, csak döntések és azok következményei léteznek.
„Amikor a világcégemet építettem, akkor nagyon sok áldozatot hoztam a cégért. Sokszor volt olyan, hogy döntenem kellett: Japánba utazok a világ legnagyobb autógyártójával tárgyalni, vagy ott leszek a lányom szülinapján” – emlékezett vissza Balogh Petya.
Balogh Leventének három lánya és egy 2,5 éves fia van, ezért eléggé elfoglalt apának tartja magát. Elmondása szerint a kisfia – hozzá hasonlóan – egy energiabomba, és valószínűleg hamarosan a dzsúdóteremben köt majd ki, hogy levezesse a felesleges energiáit, ahogy ő is tette gyerekként.
Ötéves koromban már birkóztam. Úgyhogy ő is szerintem 3-4 éves korában már dzsúdózni fog, hogy az energiáit levezesse – mondta a milliárdos.
Balogh példaképe az édesapja volt, aki nemcsak szakemberként, hanem erőt és szeretetet nyújtó apaként is inspirálta őt. Közös szenvedélyük, a sport szoros köteléket jelentett számukra.
Keveseknek adatik meg, hogy az édesapja lehet a mentora, de nekem így volt – fogalmazott az üzletember.
Balogh Leventéhez hasonlóan, Sárospataki Albert is példaképként tekint az édesapjára, aki első generációs vállalkozóként a nulláról épített fel egy komoly céget. Albert szerint fontos, hogy apaként jó példát mutassunk gyermekeinknek, és ő is erre törekszik.
„A vállalkozói vénámat – azt gondolom – részben nekik is köszönhetem. Nagyon fontos az, hogy apaként milyen példát mutatunk a gyerekeinknek, és én szeretnék nagyon jó példát mutatni a fiamnak és a lányomnak is” – felelte Sárospataki a kamerák előtt.
Lakatos István édesapja 47 éves volt, amikor ő született. A Cápa szerencsésnek tartja magát, mert édesapja nyugdíjba vonulása után sok időt tölthettek együtt. Éppen ezért, ma már sokszor idézi apja mondásait az üzleti életben, és ezt az emberei is átvették. István három gyermeke már felnőtt, és kapcsolata velük szülő-gyermek viszonyból barátivá alakult át.
„Én nagyon sokat köszönhetek a papámnak az üzleti életben is, a magánéletben is. Sokszor még a cégnél is az apám mondásait szoktam idézni, és már az én embereim is az apámat szokták idézni, ami nagyon jól eső érzés” – mondta Lakatos István.
További bulvárhírekért keresse fel a Blikk.hu oldalt.