Nagy sikert aratott az Erdődön szervezett környezetvédelmi témájú kirándulás

.jpg)
November 8-án, a városi élőhelyek napján az Erdődi Polgármesteri Hivatal adott otthont annak a különleges eseménynek, amelyet az Szatmár Környéki Helyi Akciócsoport (GAL Zona Sătmarului) szervezett az Élet Fája Környezetvédelmi és Humanitárius Egyesület közreműködésével. Az esemény a „Kéz a kézben egy fenntartható jövőért” projekt keretében jött létre, amelyet a Környezetvédelmi Alap finanszírozott, és az ifjúság környezetvédelmi nevelésére irányul.
Az eseményen kilenc tanintézmény 5-5 diája és az őket elkísérő 2-2 pedagógus vett részt az alábbiak szerint: a szatmárpálfalvi Liviu Rebreanu Általános Iskolából, a Szatmárhegyi Általános Iskolából, a Lázári Petőfi Sándor Általános Iskolából, illetve a hozzá tartozó sándorhomoki és nagypeleskei tanintézményekből, a Mikolai „Gellért Sándor” Általános Iskolából, a Pusztadaróci Általános Iskolából és a hozzá tartozó Darai Általános Iskolából, a Vetési Általános Iskolából, a Szatmárudvari Általános Iskolából, valamint a Sárközről „Petőfi Sándor” Általános Iskolából, illetve a „George Barițiu” Műszaki Líceumból.
Az eseményt Toga Judit, a Szatmár Környéki Helyi Akciócsoport vezetője nyitotta meg, majd Békéssy Erzsébet projektkoordinátor mutatta be a nap jelentőségét. Ezután különböző előadások következtek a megújuló energiaforrások felhasználási lehetőségeiről, így a nap- és szélenergia felhasználási lehetőségeivel is megismerkedhettek a résztvevők.
A szakmai szempontból rendkívül érdekes előadások után a diákok kérdéseket tettek fel az energiatermelési rendszerek működéséről, környezetre és gazdaságra gyakorolt hatásairól. Az esemény résztvevői közül a legaktívabb és helyesen válaszoló diákok ajándékokban részesültek.
A konferencia végén Ovidiu Duma, Erdőd polgármestere köszönetet mondott a szervezőknek és az iskoláknak a projekt megvalósításáért, és örömét fejezte ki, hogy Erdőd adott otthont ennek a fontos környezetvédelmi eseménynek.
A rendezvényt követően a résztvevők látogatást tettek az erdődi biogázüzemben is, ahol Bátori Zsolt, az üzemet működtető cég vezetője részletes bemutatót tartott arról, hogyan nyernek biogázt és elektromos áramot a növényi hulladékokból.
A környezetvédelem témakörében gazdag program után a diákok és tanáraik köszönetet mondtak a szervezőknek, hogy az iskolai környezetvédelmi oktatás során szerzett ismereteiket a gyakorlatban is alkalmazhatták.