Japán tábort szervez első alkalommal a Rekettye Kulturális Egyesület


Igazán egyedi, különleges tábort szervez április 29. és május 3. között a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület, amely a japán kultúrába, szokásokba enged betekintést, de a nyelv alapszókincsét, írásmódját is elsajátíthatják a résztvevők.
Különösen népszerű az ázsiai kultúra, s ezek között is kimagaslóan nagy hatással van a japán. Ki ne hallott volna a japán kertekről, építészeti stílusról, lakberendezésről, gasztronómiáról, de életvitelről, ruházatról, harcművészetről.
Viszont a popkultúrán, a mangán, az animén túl Japánnak van egy igazi arca is, amelynek szeletkéjébe bepillantást nyerhetnek azok, akik részt vesznek a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület által szervezett japán táborban, amelyet most első alkalommal rendeznek meg.
„A tábor során napi szinten lesz japán nyelvlecke, ahol az alapvető szavakat, párbeszédformákat, -kliséket lehet majd elsajátítani. Az oktató, táborvezető Seiko Tanizaki, japán születésű, de jelenleg Sepsiszentgyörgyön élő néprajzkutató. Betekintést nyerhetnek általa a résztvevők az exotikus ország valódi kultúrájába, történetébe. Ismerkedhetnek a japán hímzéssel vagy otedama készítéssel, az origami hajtogatással, különböző japán játékokat sajátíthatnak el. Kezükbe vehetnek majd a táborozók olyan speciális ecseteket is, amelyek a japán íráshoz szükségesek, s ki is próbálhatják, ráérezhetnek a japán kalligráfia alapfogásaira. De természetesen a japán teázás szertartása és ételkészítés is a tábor programjának a része, amelyhez ugyancsak különleges eszközök szükségesek. Elmaradhatatlan és igazán rendkívüli, hogy a táborozó hölgyek kimonót, illetve yukatát is felpróbálhatnak majd.“ - részletezte Székely Sára, az egyesület vezetője.
A tábor vezetője, oktatója Seiko Tanizaki Japánban született, majd egyetemi éveiben Erdélybe, Kolozsvárra került, itt ismerkedett és szeretett bele kultúránkba, a nyelvünkbe. Sepsiszentgyörgyre ment férjhez és ott is él. Egyfajta kapocs Erdély és Japán között, hiszen elhivatottan kutatja az erdélyi népművészetet, s ugyanakkor Japán kulturális nagykövete is itt, s szívesen oktatja és mutatja be a japán kultúrát, nyelvet, szokásokat a helyieknek.
A tábor intenzitása és komplexitása miatt 12 éven felülieknek ajánlott. Magyar nyelven zajlik. A helyek száma limitált, csak 12 fő vehet részt rajta. A tábor helyszíne a magyarországi Vállajon lesz, s egy fő számára 550 lejbe került.
További információk a Rekettye Kulturális Egyesület messengerén kaphatók.