Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

„Harmóniában a természettel” – nemzetközi eTwinning projekt a 11-es számú Napköziotthonban

Bajnai Botond
Bajnai Botond
Július. 12. 2025. Szombat 09:09
„Harmóniában a természettel” – nemzetközi eTwinning projekt a 11-es számú Napköziotthonban

A 2024–2025-ös tanév során a szatmárnémeti 11-es számú Napköziotthon pedagógusai és kisgyermekei aktívan részt vettek a „Harmóniában a természettel – The Harmony of Nature 2025” elnevezésű eTwinning projektben.


A kezdeményezés célja az volt, hogy játékos, élményszerű tanulás révén fejlesszék a gyermekek környezeti nevelését, érzékenyítsék őket a természet szépségeire és kihívásaira, valamint tudatosítsák bennük, milyen magatartásformákkal járulhatnak hozzá egy egészségesebb, boldogabb környezet kialakításához.


Az óvónők és az igazgatónő irányítása alatt a projektben résztvevő gyerekek számára igazi kaland volt a projekt, melyet érdeklődéssel és nagy izgatottsággal fogadtak kicsik és nagyok egyaránt. A gondosan megtervezett, megszervezett és kreatív módon megvalósított tevékenységek alkalmával a gyerekeknek lehetőségük nyílt az őket körülvevő környezet és annak nehézségeinek alapos megismerésére, tudatosították azokat a pozitív magatartási formákat amelyekkel ők is hozzájárulhatnak egy egészségesebb, gyönyörűbb, boldogabb környezet kialakításához és megőrzéséhez. A tevékenységek a Koragyermekkori nevelés curriculumával szoros összhangban valósultak meg, inter-és transzdiszciplináris módon, számtalan lehetőségeket biztosítva a gyerekek számára a STEAM típusú tevékenységekben való aktív részvételre. 

A gyerekek játszva sajátították el a szükséges ismereteket, tapasztalatokat, felfedezték az őket körülvevő világ csodáit és nehézségeit, izgalmas kísérleteket végezhettek közösen, képzőművészeti és kézműves foglalkozások alkalmával egyedi és kreatív alkotásokat hoztak létre, a tehnológia beépítése során részt vehettek interaktív tevékenységekben az online térben, kapcsolatot teremtettek a projekt többi résztvevőjével, a számukra gondosan kiválasztott és átdolgozott alkalmazások segítségével. 
 

Projektcsapat:

  • Igazgatónő: Pomian Gabriela
  • Vegyes csoport, magyar tagozat: Óvodapedagógus Sumi Noémi
  • Vegyes csoport, román  tagozat: Óvodapedagógus Libotean Carmen
  • Nagycsoport  „A”:  Óvodapedagógusok  Bacea Raluca és  Apan Ramona
  • Nagycsoport „B”: Óvodapedagógusok Cosar Ana és Iacob Cristina
  • Nagycsoport  „C”: Óvodapedagógusok Ciora Ancuța és  Pintea Anca
  • Kiscsoport  „D”:Óvodapedagógusok Angheluș Lenuța Mirela és  Merce-Cuc Ileana
  • Nagycsoport  „E”:  Óvodapedagógusok Cortea Denisa és Tarța Georgiana