Harmincnégy tanintézmény alkotásait díjazták a parkok európai napja alkalmából


Az Élet Fája Egyesület a 2022-2023-as tanévben is megszervezte a „Légy te a változás önmagadért, értünk és egy zöldebb jövőért!” nevet viselő környezetvédelmi kampányát, melyhez ebben a tanévben 34 Szatmár megyei iskola csatlakozott.
A kezdeményezés keretében május 24-én, a parkok európai napja alkalmából kiállítás nyílt Szatmárnémetiben, azoknak a tanintézményeknek az alkotásaiból, amelyek az akcióhoz csatlakozva bebizonyították, szívügyünknek tartják a természetet.
Feladatuk nem volt más, mint újrahasznosítható anyagokból alkotni egy euro-palett méretű öko-park makettet, s mint kiderült, képzeletük, fantáziájuk és kreativitásuk nem ismert határt.
A kiállítást szerda délelőtt a Kubik-parkban szervezték meg, itt állították ki a résztevők tanintézmények csapatai nagyszerű alkotásaikat.
Békéssy Erzsébet, az Élet Fája Egyesület vezetője elmondta, évről évre igyekszenek megünnepelni ezt a jeles napot, hiszen a parkok és a zöldövezetek kiemelt fontosságúak minden közösség életében, amire már uniós szabályozás is született. Békéssy külön kiemelte a tanintézmények igyekezetét és köszönetet mondott, hogy idén az iskolák öko-csapatai is csatlakoztak ehhez a kezdeményezéshez.
Az eseményen részt vett Kereskényi Gábor polgármester is, aki szintén méltatta a diákok igyekezetét, majd elmondta, nagyon fontos, hogy értékelni tudjunk mindazt amink van. A parkok pedig ilyenek. Általuk értéket teremtünk a városban, olyan értéket, amit bárki szívesen érezhet magáénak. Ilyen ez az új Kubik-park is, amely egy leromlott és már-már veszélyekkel teli területet váltott fel, most pedig egy igényes, játszóterekkel, zöldövezetekkel, virágos ösvényekkel tarkított közösségi tér lett, amire vigyáznunk kell.
A diákok által elkészített alkotások kapcsán elmondta, számos remek ötlet és ügyes kivitelezés született meg itt, melyekből az önkormányzat is tanulhat és inspirálódhat a jövőre nézve.
A köszöntőbeszédeket követően megkezdődött az alkotások zsűrizése is, amely 3 kritériumot vett figyelembe: a kinézetet, az ökológiai karaktert (hogyan hasznosították a különböző hulladékokat a gyerekek), valamint az adott alkotás bemutatását is pontozta a zsűri.
Az alkotások május 31-éig a Kubik-parkban megtekinthetőek, majd visszakerülnek saját iskoláikba.