Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

Harmadik alkalommal szervezte meg néptánc és népi foglalkozások táborát a Röpike

Bajnai Botond
Bajnai Botond
Augusztus. 09. 2024. Péntek 08:45
Harmadik alkalommal szervezte meg néptánc és népi foglalkozások táborát a Röpike

Július 29. és auguszuts 2. között a szatmárnémeti Lépésházban zajlott a Néptánc és népi foglalkozások hete elnevezésű gyermektábor, melyre idén 74 gyerek érkezett.

A szervezők, a Röpike Egyesület és Tánccsoport vezetői, Kása Zsolt és Melinda szerkesztőségünknek elmondták, három csoportban zajlott a néptáncoktatás, a legkisebbek népi gyermekjátékokat és jókai táncokat táncoltak, a közép-korosztály a szatmári táncokban mélyedt el, míg a nagyobbak, akik tulajdonképpen a Röpike utánpótlás-korosztálya, cigány táncokat és csárdást tanultak. A kicsi- és közép-korosztály Kása Zsolt oktatót irányítása mellett, míg a nagyobbak Magyar Dávid vezetésével tanultak.

 


A szervezők elmondták, egy izgalmas és tanulságos ötnapos programot kínált a résztvevőknek ez a tábor.

Az első nap a tábor megnyitójával kezdődött, ahol minden gyereket Kása Zsolt és Magyar Dávid, a Röpike néptánccsoport lelkes oktatói, valamint a szervezésben segédkező önkéntesek fogadtak. A néptáncoktatás minden nap két részben zajlott, délelőtt és délután is a különböző táncok elsajátításával telt az idő. A táncórákkal párhuzamosan viszont kézműves foglalkozások is zajlottak a Borókagyökér Egyesület kézműveseinek jóvoltából, a gyerekek pedig megismerkedhettek a nemezelés, körmön fonás, gyöngyözés és egyéb kézműves foglalkozások alapjaival.

A hét közepén, egészen pontosan szerdán különleges programok várták a táborozókat: Szűcs Barna szatmárhegyi lovasoktató jóvoltából a lovakkal és a lovaglással lehetett megismerkedni, mi több, az íjászatot és az ostorcsattogtatást is ki lehetett próbálni.

 


A hét minden napján a gyerekek élvezettel és lelkesedéssel vettek részt a programokon, amelyek fejlesztették ügyességüket és kreativitásukat.

A néptáncoktatás során elsajátított mozdulatokat a nap végén közösen gyakorolták az esti élőzenés táncházban, így erősödött a közösségi szellem. A kézműves foglalkozásokon készült alkotásaikat mindenki haza is vihette, büszkén mutatva meg szüleiknek a hét eredményeit.

Az utolsó nap egy nagy zárógálával ért véget, ahol a gyerekek bemutatták a tanult táncokat és kézműves alkotásaikat, majd a tábort tábortűz és közös vacsora zárta, amelyen mindenki örömmel emlékezett vissza a hét eseményeire.

 


Mint a szervezők is rámutattak: az ötnapos programsorozat hozzájárult a hagyományok megőrzéséhez és továbbadásához, miközben a gyerekek új barátokat is szereztek. Ezért remélik, hogy a következő években is sok gyereket üdvözölhetnek majd ezen az eseményen.


A tábor megszervezését a Communitas Alapítvány támogatta, ugyanúgy, ahogy egy héttel korábban a Sófalván tartott 28. Székelyföldi Néptánctáborba való utaztatást támogatták.