Hamis jövedelemigazolásokkal vettek fel hiteleket a Nagykárolyban lebukott csalók


Nem mindennapi csalássorozatot hajtott végre az a páros, akik alig néhány nap alatt több Szilágy-, Bihar és Szatmár megyei elektronikai üzletben is hamis jövedelemigazolásokat bemutatva vásároltak részletre különféle készülékeket.
A Szatmár.ro információi szerint a férfi és a nő egy ismert, elektronikai eszközöket forgalmazó áruházláncot szemelt ki célpontnak, melynek több, Szilágy, Bihar és Szatmár megyei üzletében is próbára tették szerencséjüket. A pár férfi tagja az üzletekben egy valótlan adatokat tartalmazó jövedelemigazolást mutatott fel a hiteligénylés során, a nő pedig kezességet vállalt érte, majd az így szerzett pénzből különféle elektronikai cikkeket vásároltak. Az első csalásra 2020. május 22-én került sor, majd május 26-án, 27-én és 28-án is ugyanazt a trükköt alkalmazták, az utolsó helyszínen, Nagykárolyban azonban a sikersorozatnak végeszakadt.
Az üzletlánc által június 2-án megtett feljelentés szerint a páros először 2020. május 22-én jelent meg a margittai boltjukban. A férfi a hamis jövedelemigazolást felhasználva, a nő kezességével egy közel 2200 lej értékű Samsung televíziót vásárolt. Mivel a trükk működött, a páros május 26-án a Székelyhídon található üzletet is felkereste, ahol hasonló körülmények között egy ugyanolyan tévét vásároltak, mint előző alkalommal. Még ugyanezen a napon a férfi és a nő az áruházlánc szilágysomjói üzletébe is betért, ahol ugyanazzal a módszerrel egy ugyanolyan tévét vásároltak.
Egy nappal később már Érmihályfalván vettek fel ismét hitelt egy Heinner márkájú hűtőszekrény beszerzésére. Bihar és Szilágy megye után Szatmárba érkeztek, ahol az üzletlánc nagykárolyi boltjából ismét egy tévével távoztak a hitelfelvételt követően. Végül a telhetetlenségük lett a vesztük, hiszen egy nappal később ismét szerettek volna vásárolni egy elektronikai eszközt, ám a nagykárolyi bolti eladónak gyanús lett a helyzet, és az adatbázisok egyeztetése után kiderült, a pár alig néhány napon belül öt hitelszerződést is kötött, így az újabb hitelfelvételi kérelmet elutasították.
Amint a cégnél felfigyeltek a csalásra, próbálták a párral felvenni a kapcsolatot, hogy szolgáltassák vissza a csalárd módon szerzett eszközöket, azonban a házaspár erre nem volt hajlandó, mi több, meg is fenyegették a hölgyet, aki telefonon többször is hívta őket ez ügyben. Az áruházláncnak okozott kár több mint 10.000 lejre rúg.
A 20-as éveik elején járó házaspár férfi tagja nem először kerül szembe a törvénnyel, ugyanis Dániában hasonló bűncselekmény miatt már egyszer elítélték 30 nap szabadságvesztésre. Mivel azonban a fiatalok idő közben visszafizették az üzletnek az okozott kárt, így a nagykárolyi bíróság is enyhébb ítéletet hozott az ügyben: a férfinak 2200, a nőnek pedig 2000 lej bírságot kell fizetnie a hamis okmány, azaz a valótlan adatokkal kitöltött jövedelemigazolás sorozatos felhasználása miatt.