Hajléktalan emberrel találkozott? Értesítse a Máltai Szeretetszolgálatot!


A Máltai Szeretetszolgálat önkéntesei felkészülten várják a mínusz fokokat, az időjárás előrejelzés szerint ugyanis akár -16 fokra is számíthatunk a következő időszakban. A segítő szervezet külön programot hozott létre a hajléktalan személyek segítésére, amelyet korábban “A Mínuszos Éjjelek őrei” projektnek neveztek el. Erről beszélgetünk Bökényi Róbert programfelelőssel.
“Különös figyelmet fordítunk a hátrányos helyzetű emberek segítésére, úgy általánosan is, de a téli hidegben az utcán maradt, hajléktalan emberekről még inkább “gondoskodunk”. Az elmúlt években nem egy és nem két olyan eset volt, amikor éreztük, hogy bizony tényleg szükség van a jelenlétünkre az utcán.” – meséli Róbert.
Arra kértük a programfelelőst, hogy meséljen kicsit többet az ilyen tevékenységek menetéről, pontosan kik és mit csinálnak egy-egy kiszállás alkalmával.
“Elsősorban szeretném tisztázni, hogy ezeken a programokon csak a 18. életévüket betöltött férfiak vehetnek részt, legalábbis a keresés fázisában. A lányok/ nők előkészítik a szendvicseket, forró teát, levest, takarókat nekünk, de ők nem jöhetnek velünk. Ez elsősorban az ő védelmük miatt van, szeretnénk megóvni őket, mert ugye nem túl kellemes mínusz 10 fokban órákat kint lenni az utcákon….” – szögezi le Róbert.
“Körülbelül éjfélkor szoktunk indulni, szervezett csapatokban, általában 4-5 fővel. Vannak olyan helyek, amelyet minden alkalommal felkeresünk, de az a tapasztalat, hogy a hajléktalan személyek rendszeresen változtatják “lakhelyeiket”. – avat be a részletekbe a program koordinátora.
“Ahogy a korábbi években, idén is szeretnénk kérni a lakosság segítségét. Arra kérjük a szatmárnémeti lakosokat, hogyha esetleg találkoznak olyan hajléktalan személyekkel, akik vélhetően az utcán töltök az éjszakát, akkor értesítsenek minket erről. Csapatunkkal felkeressük őket, hogy segítsünk nekik.”
A Szeretetszolgálat egy rövid, egyszerű kérdőívet osztott meg a Facebook oldalán, ahol könnyen, néhány másodperc alatt lehet információkat megosztani hasonló esetekről, a kérdőív IDE KATTINTVA elérhető.