Gundel Takács Gábor nem kertelt, kimondta: „Ezt azért nem így kéne!”


Gundel Takács Gábor Magyarország egyik legismertebb műsorvezetőjének és sportkommentátorának számít. Az elmúlt időszakban azonban már nem a televíziózás tölti ki a mindennapjait.
A népszerű tévés személyiség nemrég úgy döntött, hogy, nem szólal meg többet közéleti kérdésekben, mert szerinte nem lehet értelmes párbeszédet folytatni, kulturált hangnemben. „Most úgy vagyok ezzel, hogy akkor kommunikáljunk olyan dolgokról, amik jók, értékesek” - mondta korábban.
A mai magyar televíziózás egyik legismertebb alakja a köztelevíziótól való 2017-es távozása óta szabadúszóként dolgozik, idejét mára nagyrészt különböző podcast beszélgetések, rendezvények és események vezetése teszi ki, de néha előfordul, hogy jellegzetes hangját is hallhatjuk egyes sportközvetítések alatt.
"Egy sportközvetítés felkészüléssel együtt körülbelül egynapi munka. Ma már eltolódott a hangsúly egészen másfelé, beszélgetésekre, konferenciákra, podcastekbe hívnak, valamikor én vezetek, valamikor pedig én vagyok vendég" - mondta Gundel Takács Gábor.
A műsorvezető azt is elmondta, hogy sokszor hívják meg kisebb közösségekbe, egyetemekre, rendezvényekre. Elárulta, hogy nagyon szeret utazni, de egyelőre még nem járta végig az összes bakancslistás helyet.
Ha lehet utazni, akkor az azt jelenti, hogy nagyjából rendben vannak a dolgok körülöttünk.
Gundel Takács Gábor szerint nagyon fontos, hogy ki milyen módon fogalmazza meg a véleményét. Úgy véli, hogy egy-egy ilyen megszólalással a gyerekeinek mutat példát.
"Engem ezért ijeszt meg ennyire a közbeszéd állapota, mert nemcsak a média, hanem olykor a parlamenti felszólalások egy része is olyan rossz példát mutat, hogy ezt így lehet csinálni" - jelentette ki.
Az egykori tévés úgy véli, hogy a világban az számít normálisnak, amit a többség csinál.
"Állampolgárként az is egyfajta kontrollja az általunk megválasztott vezetőknek, hogy azt mondjuk, „mi választottunk meg titeket, de talán ezt azért nem így kéne”. Ez is egy fontos része a demokráciának. Ha nem szólunk, a dolgok el tudnak torzulni, és egy idő után úgy néz ki, mintha normális lenne. Ez igaz arra, ahogyan az utcán vagy egy boltban beszélünk egymással, és arra is, ahogyan a sajtóban vagy a parlamentben fogalmaz valaki."
A közösségi oldalakon is átgondoltan kéne fogalmazni
- Ez igaz arra is, hogy ki milyen hangvételű kommenteket ír mondjuk a Facebookon vagy az Instagramon. Ebben minden egyes magyar állampolgárnak szerepe van – akár politikus, akár kommentelő –, hogy milyen módon, milyen impulzusokat és indulatokat gerjesztünk a megszólalásainkkal. Sajnos tele vagyunk indulattal, ami talán nem is feltétlenül véletlen - fejtette ki Gundel Takács Gábor az Indexnek.