Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

Gólyaolimpia a Kölcseyben – az ókori Görögországba repülhettünk vissza az idei gólyabálon - Képgaléria

Bajnai Botond
Bajnai Botond
November. 06. 2024. Szerda 09:34
Gólyaolimpia a Kölcseyben – az ókori Görögországba repülhettünk vissza az idei gólyabálon - Képgaléria
A szerző felvételei

Jó volt kedden (is) kölcseysnek lenni! Amit mutattak, azért jár a „gratula”. És hogy miről is beszélünk? Hát a gólyabálról. Az iskola diákjainak sikerült idén is kitenniük magukért és egy hatalmas színpadi showt bemutatni a kilencedik osztályok beavató „szertartásán”.

 

A Köfedisz által megszervezett eseményt a művelődési házban tartották meg, témája pedig ezúttal az olimpiai játékok voltak. A sportos koncepcióhoz illően a színpadot látványos dekoráció tette izgalmassá, míg a szervezők által megszabott feladatok és kihívások is mind az ötkarikás játékokhoz kötődtek.

 

Az est házigazdáiként Matuz Anna és Oláh Dániel műsorvezetők köszöntötték elsőként a telt házas közönséget, majd ismertették az est programját. 

 

 

„Az este során szemtanúi lehetünk 16 olimpiai bajnok bemutatkozásának, akik most nem saját sportágukban mérettetnek meg, hanem a labdát, az evezőt, a teniszütőt lecserélve, talpraesettségükről, kreativitásukról tesznek tanúbizonyságot. Betekintést nyerhetünk abba, hogy a sportolók, komfortzónájukból kilépve, hogyan állnak helyt Activityben, táncban, kvízben, illetve improvizációs játékban. A 16 versenyző a sportpálya helyett a mai est folyamán a színpadot hódítja majd meg, és megpróbálja elnyerni a közönség tetszését. Eközben pedig megtekinthetjük azt a 6 olimpiai eredettörténetet is, illetve az osztályok profiljaihoz illeszkedő olimpiai játékot, amit a kilencedik osztályok fognak bemutatni. Az előadásokban a görög mitológia motívumai mellett más érdekességek is feltűnnek majd, tovább fokozva ezáltal az est hangulatát.” – tudtuk meg a műsorvezetők tájékoztató jellegű bevezetőjéből. 

 

A sportolók és a csapatok teljesítményének elbírálását hét tagú zsűri vállalta magára, az alábbiak szerint: Szabó János Szilárd, a Harag György Társulat színművésze, Nagy Tünde tanár, Fórizs Kiss Imola tanár, Csorján Árpád tanár, Csík Tibor, a Partium Labdarúgó Akadémia képviselője, valamint Gábor Abigél és Pallai József-Vilmos, a tavalyi győztesek.

 

A szervezők által hozott szabályok szerint a zsűri tagjainak számos szempontot figyelembe véve kellett pontozniuk a produkciókat: Az osztályok által előadott olimpiai történetek esetében szempont volt: a témahűség, a színpadi mozgás, a csapatösszhang, illetve az előre megadott szavak, tárgyak és mozdulatok kreatív felhasználása és beépítése a darabokba. 

 

 

Az élsportolók, azaz a gólyák esetében a zsűri a bemutatkozó szöveget, a színpadi jelenlétet, a kvízre adott helyes válaszokat, a táncot, az Activity helyes megfejtéseit és az improvizációs jelenetek sikerességét vette figyelembe.

 

Mindezek fényében pedig kezdetét is vette a show. Elsőként a 16 olimpikon bemutatkozó szövegét olvasták fel a műsorvezetők, mely idő alatt a versenyzők előbb párosával jelentek meg a színpadon, majd egyenként vonultak fel, hogy a közönség is megismerhesse őket az alábbi sorrendben: Geng Keira és Zay Máté, Mihály Zsófia és Balog Kristóf, Márton Iringó és Nagy Tamás, Kovács Katalin és Jankó Szép Tamás, Mezei Evelin és Turbucz Gáti Ármin Albert, Antku Hanna és Tamba Dániel, Kala Jázmin és Mészáros Áron, valamint Sárvári Dorottya és Jeromos Ákos. 

 

 

Az elhangzott bemutatkozó szövegek után pedig megkezdődött az első osztályprodukció is. Elsőként a IX. E osztály léphetett olimpiai eredettörténetével a közönség elé. 

 

A látványos és humoros produkciót követően kvízkérdések, majd zenefelismerés következett, mely feladatok teljesítésére ismét a 16 olimpikont szólították. A sziporkázó adok-kapok játékot követően, mely során kifejezetten ügyesek voltak a diákok a IX. B osztály produkciója következett. 

 

Ez követte ismét egy, a 16 olimpikont érintő próba, ezúttal tánctudásukat mutathatták be a diákok.

 

 

A táncpróba után a IX. C osztályprodukciója következett, majd egy újabb páros játék, mely során a 16 versenyzőnek 1-1 perc állt rendelkezésükre, hogy egy Activity játék keretében kitalálják, mit is próbál párjuk elmutogatni számukra.

 

A páros versenyszámok közül talán a legtöbb nevetést ez a próba váltotta ki a nézőközönségből, ugyanis egy-egy nehezebb szó esetében jót derültek a diákok próbálkozásain a nézőtéren helyet foglalók. 

 

Ezt követte a IX. F osztály produkciója, majd az 16 olimpikon utolsó próbája következett, egy improvizációs játék formájában, mely során azt mutathatták meg a versenyzők mennyire tudnak spontán és kreatív módon hozzáállni egy-egy problémához. 

 

 

A rövidre szabott időkorlát miatt nem minden párosnak sikerült egészen kibontakoznia, de akik igazán ügyesek voltak, vagy jobban feküdt nekik a feladat, ezt a próbát is venni tudták, újabb vidám pillanatokat okozva a nézőközönség számára.

 

A versenyszámot követte újabb két osztályprodukció, előbb a IX. A, majd a IX. D is bemutatta műsorát.

 

 

Amíg a zsűri elvonult, hogy számot vessenek az osztályok és a versenyzők teljesítménye felől, a gólyabálok egyik legünnepibb mozzanata következett: a leköszönő Köfedisz elnökség átadta a stafétát az új diákszervezeti vezetőknek.
 

Erre a mozzanatra színpadra hívták Tüzes Blankát, a Köfedisz elnökét, Szakács Ábelt, a Köfedisz alelnökét és Cseh Virágot, médiareferens elnökségi tagot, valamint Tepfenhart Bettinát, a Köfedisz leendő elnökét, Gádoros Katát, a következő alelnököt, Varga Pugner Tamarát, a leendő titkárt, Sipos Boglárkát, leendő rendezvényszervező elnökségi tagot és Pallai József Vilmost, a következő médiareferens elnökségi tagot, valamint Pataki Enikő iskolaigazgatót. 

 

Elsőként az igazgatónő vette magához a szót, rámutatva: „Ma is jó kölcseysnek lenni! Ugyanúgy, ahogy pár hete Kolozsváron is jó volt, a középiskolai diákolimpián is kölcseysnek lenni. Büszke vagyok a diákokra, és kérem kedves szülőket és kollégákat, legyenek önök is büszkék rájuk, hiszen amit ma itt létrehoztak, hatalmas teljesítmény, egy több órás előadás, egy diákshow, ez mind a gyerekek munkája. Le a kalappal előttetek.” – hangzottak el Pataki Enikő dicsérő szavai a szervezők és a résztvevő kilencedikesek felé. 

 

 

Ez követően elmondta, 2013 óta minden évben átadásra kerül a Köfedisz-krónika, mely immár 11 éve jegyzi az elmúlt tanévek történetét, eseményeit és a diákszervezet munkáját, majd gratulációját fejezte ki a leköszönő elnökség felé, és sok sikert kívánt az új (és régi-új) elnökségi tagok számára. 

 

A szót Tüzes Blanka, a Köfedisz leköszönő elnöke vette át, majd rövid búcsúbeszédében mondott köszönetet mindazoknak, akik az elmúlt egy évben kivették a részüket a diákszervezeti munkából, illetve támogatták azt, majd sok sikert kívánt az új elnökségnek. Válaszul Tepfenhart Bettina, a Köfedisz új elnöke köszönte meg az előző elnökség munkáját, illetve a számukra megszavazott bizalmat. Ígéretet tett, hogy az elkövetkező egy évben, magukból, a diákságból és a rendezvényekből is a lehető legtöbbet kihozva végzik majd a rájuk bízott munkát.

 

A stafétaátadás könnyek között, hatalmas ölelkezéssel ért véget.

 

 

Amíg a zsűri még számolt, újabb színpadi produkció színesítette az estét, a stafétaátadót követően az iskola zenekara lépett színpadra, előadva jó néhány bulis dallamot.

 

A könnyűzenei produkció végeztével elérkezett a mindenki által olyannyira várt eredményhirdetés: a zsűrinek egyértelműen nem volt könnyű dolga, hiszen mind a 6 osztály sportszerűen, ügyesen és kreatívan oldotta meg a feladatot. Szórakoztató előadásokkal aranyozták be ezt az estét. 

 

Az az osztály, amely elnyerte a legsportosabb előadás díjat, akik az előadásukat a legizgalmasabb és legkreatívabb cselekménymozzanatokkal töltötték ki, az nem más, mint a IX. C osztály. A legjobb színpadi megvalósításért járó díjat a IX. E osztály kapta, a legjobb csapatösszhang a IX. A-ban volt, a leglegjobb koreográfiát a IX.B hozta össze, a legjobb színpadi öltözetet IX. D-nek sikerült megvalósítania, míg a legjobb olimpiai történet és akik legjobban elnyerték a zsűri tetszését a IX. F. volt!

 

Az osztályprodukciók díjazását követően a 16 olimpikont kérték fel a színpadra, akik közül hatan dobogóra is állhattak, illetve egyikünk közönségdíjban részesült, az alábbiak szerint


Közönségdíj: Márton Iringó, 
III. hely: Kovács Katalin és Tamba Dániel
II. hely: Márton Iringó és Jeromos Ákos
I. hely: Sárvári Dorottya és Jankó Szép Tamás.
 

Gratulálunk!