Folyómentő Iskolák - Zöld hét a Voinicelul óvodában

.jpg)
Az ERASMUS+ keretében zajló Folyómentő Iskolák projekt legújabb állomása a természetközeli nevelést hosszú évek óta kiemelten kezelő Voinicelul óvodában valósult meg.
A kezdeményezés célja, hogy már egészen kisgyermekkorban megalapozza a környezettudatos gondolkodásmódot – mindezt játékos, élményszerű formában.
Az óvoda pedagógiai programjának alapkövei közé tartozik a természetvédelem, az újrahasznosítás, az értékőrzés, valamint az érzelmi és erkölcsi nevelés. Ezt az elköteleződést gazdagította tovább az Élet Fája Egyesület és a Szamos Diákirodalmi Kör közös akciója, amelynek során mese, zene és játék formájában közvetítették a fenntarthatóság üzenetét a legkisebbeknek.
A programban részt vett az Aurel Popp Művészeti Liceum IX. B osztályának négy tanulója – Hága Jázmin, Sebő Kata, Matécsa Amália Mercédesz és Nagy Máté Péter –, akik a Zöld hét alkalmával alkotásaikkal és személyes jelenlétükkel járultak hozzá a gyermekek szemléletformálásához. A közös mesélés és zenélés során nemcsak új tudásra tettek szert a gyerekek, de valódi példaképekkel is találkozhattak.
Az esemény végén minden kisgyermek PET kalóz kitűzőt kapott az elkötelezettségéért, míg az ifjú diákírók munkáját is elismerés övezte. A szervezők szerint az ilyen típusú együttműködések remek példái annak, hogyan lehet a kultúrát, az irodalmat és a környezetvédelmet kéz a kézben átadni a jövő generációinak.
A Folyómentő Iskolák projekt ismét bebizonyította, hogy a környezettudatosság tanulható – és tanítható – akkor is, ha a mesék és a zene nyelvén szólunk.