Először rendezték meg idén Szatmár megyében a "Muzsikál az erdő" rendezvénysorozatot

Gyermekzsivaj és muzsikaszó keltette életre szombaton a Mezőfény közelében lévő Fényi erdőt, amely idén először adott otthont a „Muzsikál az erdő“ rendezvénysorozatnak.
A „Muzsikál az erdő” rendezvénysorozat 2023-ban a 20. évfordulóját ünnepli. Fennállása alatt a fő célja nem változott: az erdő és a zene, a művészet erejével a környezettudatos, fenntartható életvitel irányába mozdítani a rendezvény résztvevőit.
Idén négy térségben jelentkezik a „Muzsikál az erdő”, tudtuk meg az alapítvány honlapjáról. Az év első eseménye új helyszínen indult április 21-23-án Nagykárolyban, Mezőfényen, valamint a magyarországi Baktalórántházán. A „Muzsikál az erdő” átível a határokon, összeköti a régiókat, népeket.
A klasszikus és népzenei koncerteken, a szakvezetéses erdei sétákon, gyermekprogramokon, kiállításokon hamisítatlan „muzsikál az erdő”-s élményben lehetett része minden résztvevőnek, s a család valamennyi tagja találhatott számára vonzó és tartalmas feltöltődési lehetőséget a hétvégén.
A rendezvénysorozat már péntek délután kezdetét vette Nagykárolyban, a Károlyi-kastélyban, ahol gyerekprogramok, kézműves foglalkozások, valamint klasszikus koncertek vártak mindenkire.
Szombaton Mezőfény mellett a Fényi erdőben, a „Szatmári Erdők” Tasnádi Magánerdészeti Hivatalának területén került sor a programra, ahol remek idő fogadta a rendezvényen részt vevőket. Szabó Lajos erdőmérnök, a „Muzsikál az erdő” rendezvénysorozat főszervezője, valamint Balogh Sándor, Szatmár megyei tanácsos, erdészeti igazgató köszöntötték a jelen lévőket.
Nyitó beszéd után, két kiállításra hívták fel a figyelmet: a „Muzsikál az erdő” fotópályázatára és gyermekrajzpályázatára beküldött anyagából készült kiállítást lehetett megtekinteni. A gyermekrajzpályázatra óvodások és általános iskolás gyerekek küldhettek be alkotásokat.
Egész nap a helyi termékek bemutatója és vására is várta a résztvevőket, amely az esemény elmaradhatatlan programja. Az eseményen számos környezetbarát kézműves foglalkozáson próbálhatták ki ügyességüket kisebbek és nagyobbak, készültek madáretetők, újrahasznosítható hulladékokból az erdei élővilág megjelenítései, alkotások. Az Élet Fája Egyesület is képviseltette magát az eseményen. Még reggel fél 9 órakor indultak el Nagykárolyból a Retro Bikers Nagykároly egyesület tagjai, hogy két keréken érkezhessenek az eseményre.
Szervezett erdei élménysétával várták az érdeklődőket, amelyen az erdő csodái mellett kiemelt téma volt a fenntartható gazdálkodás természeti kincseinkkel.
Igazán különleges élményt jelentett a Szatmárnémeti Állami Filharmónia művészeinek, Kovács Emőke vezetésével, erdei klasszikus zenei koncertje, amelynek repertoárjából nem maradhatott el Vivaldi négy évszaka.
A nyitóbeszédek után az Aurel Popp Művészeti Líceum fiatal tehetségeinek bemutatkozására került sor. Amit a Burattino Bábszínház „Kukac gubanc“ előadása követett. A Rekettye Néptáncegyüttes műsora követte, majd pedig népzenei produkcióval érkező Cimbaliband együttes zenélt.
Balogh Sándor helyi szervezőtől megtudtuk, hogy tavaly részt vett az alapítvány rendezvényein, s ekkor merült fel a gondolat, hogy Szatmár megyébe is elhozzák ezt a különös élményt nyújtó eseményt. Ugyan idén most először rendezték meg itt, viszont jövőre mindenképp újra meg szeretnék szervezni, akár hagyományteremtő módon.
Az esemény vasárnap a magyarországi Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei, Baktalórántháza melletti Baktai-erdőben folytatódott.