Élményalapú tanulás a szabadban


A pedagógusnak fontos dolga, hogy együtt ,,lélegezzen” a természet körforgásával és ritmusaival, hogy ennek megfelelően alakítsa az órákat és a tanulnivalókat. Az órák tematikájában, hangulatában ideális esetben mindez visszaköszön és életre kel. A gyerekek abban nőnek fel, hogy elválaszthatatlan részei az őket körülvevő világnak.
Az erdei iskolai programok a tanulók megismerő tevékenységére, együttműködésére építenek, amikor a gyerekeknek ki kell lépniük az iskolai szerepből, játszva tanulhatnak.
Ezzel a lehetőséggel élt a „Rákóczi Ferenc” Általános Iskola négy pedagógusa: Mihály Adél, Urbán Tünde, Török Enikő és Mihálka Tünde, akik Erdődhegy titkos ösvényeit mutatták meg tanítványaiknak.
A gyerekek rácsodálkozhattak a természet szépségeire, miközben őszi terméseket gyűjtöttek. A tanösvényen a közelben található növény és állatvilágról tudtak meg érdekességeket. A friss levegőn a testmozgásra, a közösségformálásra és nem utolsó sorban a legfőbb örömforrásra, a játékra is jutott idő.
Nagyszerű élmény volt az évszakok változásáról szóló dalokat úgy tanulni, hogy közben a gyerekek tapasztalat útján is kötődhettek a természethez.
Az élménydús nap, melyet nemcsak a fényképek őriznek, örök emlékként íródnak be a kisdiákok emlékezetébe.
Mihálka Tünde