Eldurvult az iskolai bántalmazás, az áldozat a rendőrség segítségét kérte

A Szatmárnémeti Bíróság a hétfői nap folyamán távoltartási végzést adott ki azzal a középiskolás fiúval szemben, aki az elmúlt időszakban rendszeresen bántalmazta osztálytársát, majd február elején egy bicskával fenyegette meg őt.
A bíróság előtt tett nyilatkozatok szerint az agresszor verbális és fizikai bántalmazással tartotta félelemben az osztálytársát, a konfliktus pedig február elején csúcsosodott ki, amikor is a fiú hátulról egy bicskát nyomott a másik nyakához, majd ironikusan azt kérdezte tőle, vagánynak hiszi-e magát.
Az esetet megelőzően a bántalmazó több alkalommal is megfenyegette és megütötte a másik fiút, a bicskás incidens azonban olyannyira megrémítette az áldozatot, hogy nem is akart többet iskolába menni. Amikor azonban néhány nap múlva mégis visszatért az iskolapadba, osztálytársai azonnal nekiestek, számonkérve őt, hogy miért értesítette a történtekről a rendőröket, miért tett feljelentést. Ezt követően a fiatalnak végképp elszállt minden bátorsága, az esetleges következményektől tartva azóta sem mert iskolába menni.
A középiskolás fiú ügyvédje a kérelemhez egy hangfelvételt is csatolt, melyen az hallható, amint a bicskás újabb veréssel fenyegeti meg áldozatát. Mindezek okán az ügyvéd egy 12 hónapig érvényes távoltartási végzés kiállítását kérte.
A védőügyvéd ezzel szemben úgy fogalmazott, hogy felesleges távoltartási végzést kiállítani, hiszen a felek még csak gyerekek, így fel sem foghatják, mi is történt valójában. A bicskát a fiatal csak játékból vette elő, nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy az eszközzel valóban bántani szerette volna az osztálytársát. Ahhoz, hogy a bántalmazó megtanulja a leckét, bőven elég esetleg egy 1 hónapra szóló távoltartási végzés is - vélekedett a védőügyvéd.
A bíró utóbbi védekezéssel nem értett egyet, érvelése szerint teljesen világos, hogy az áldozat testi és lelki épségére valós veszélyt jelent az őt folyamatosan bántalmazó osztálytárs. Ennek fényében a tanteremben legalább 3, a tanítási időn túl pedig legalább 50 méteres távot kell tartania tőle, illetve a bíró arról is rendelkezett, hogy az agresszív fiatal sem telefonon, sem üzenetben vagy bármilyen más platformon nem veheti fel a kapcsolatot az áldozattal. Emlékeztette őt arra is, hogy a végzés megszegése bűncselekménynek minősül, melyet 6 hónaptól 5 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatnak.