Egy Szatmár megyei pályázat is finanszírozást nyert a MOL Gyermekgyógyító 14. kiírásában

A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány közzétette a 2022-ben meghirdetett MOL Gyermekgyógyító 14. pályázati kiírásának eredményeit. A programban finanszírozott 18 pályázat 1.116 súlyosan beteg vagy fogyatékkal élő gyermek és serdülő számára biztosít emocionális- és művészetterápiás foglalkozásokat.
„A MOL Gyermekgyógyító program minden évben reményt jelent a súlyosan beteg vagy fogyatékkal élő gyermekek, a családjaik és az őket segítő szakemberek számára, a MOL-t pedig megerősíti a rászoruló közösségek iránti elkötelezettségében. A továbbiakban is támogatjuk az egészségügyet, oktatást, sportot és környezetvédelmet érintő társadalmi felelősségvállalási programokat.” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
A MOL Gyermekgyógyító 2022. szeptember 22-én meghirdetett kiírására 25 megyéből pályázott 64 olyan civil szervezet, amelyek művészeti vagy emocionális terápiás foglalkozásokat, pszichoszociális beavatkozásokat biztosítanak fogyatékkal élő, krónikus beteg vagy súlyos betegségekből lábadozó gyermekeknek és serdülőknek. Az egyesületet közül 39 korábban is pályázott a programban, a 18 nyertes közül pedig 7 első alkalommal részesül támogatásban. A nyertes pályázatok megvalósítására 2022. december és 2023. augusztus között kerül sor.
A nyertes egyesületek Bukarestből, illetve Bákó, Bihar, Giurgiu, Hargita, Iași, Ilfov, Kolozs, Szatmár, Szeben, Szilágy és Temes megyéből valók. A nyertes pályázatok megvalósításában változatos módszereket alkalmaznak, így művészetterápiát (zene, rajz, festészet, modellezés, tánc és mozgás); emocionális terápiát (szerep- és dramatikus játékok, bábozás, meseterápia); foglalkozásterápiát; játékterápiát; szenzoros játékokat és stimulációt; állat-asszisztált terápiát; élmény- és kalandterápiát.
A Szatmár megyei nyertes pályázat keretében a Lélekszirom Egyesület 2023 nyarán két meseterápiás tábort fog szervezni szorongással küzdő gyermekek és serdülők részére. A Lázáriban felállított jurtában rendre tíz-tíz gyermek fog néhány napot eltölteni Bálint Katalin meseterapeutával és Cserey Csaba dobművésszel, a táborok szakmai felügyeletét dr. Tallián Cristián pszichiáter koordinálja.
„Megtisztelő és örömteli számunkra együttműködni a legjobb szakemberekkel és szervezetekkel. Ha csak a lovasterápiára gondolunk, akkor elmondhatom, hogy 2015-ben megszerveztük az első és máig egyetlen országos lovasterápiás konferenciát, hat éve támogatjuk a Lőrincrévén szervezett első és egyetlen országos lovasterápiás versenyt, illetve egy évtizede együttműködünk azokkal a szakemberekkel, akik az idén bejegyeztették az állat-asszisztált terapeuta szakmát a Romániai Foglalkozások Besorolásába.” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.
A nyertes szervezetek listája megtalálható a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon.