CED Napok Nagykárolyban: Böjte Csabával is találkozhatnak a résztvevők


Az október 18-20-i hétvégén először szervezik meg Nagykárolyban magyar nyelven a CED Napokat! "Kreatív műhelyeken vehetünk részt, ötleteket osztunk majd meg, és új élményekkel és koncepciókkal gazdagodunk. Két napon keresztül meghívott trénerek és előadók segítségével egy új képet kapunk magunkról: egy jobb, versenyképesebb, fejlődni vágyó "énünkről". Meghívunk benneteket, hogy velünk együtt élvezzétek a C.E.D. (Kommunikáció.Empátia.Fejlődés) élményét" - olvasható a Visit Carei felhívásában. Mutatjuk, eddig mely előadókat jelentették be a szervezők.
Schnebli Barbara 6 évvel ezelőtt ismerkedett meg a makramé csomózással. Ami akkor hobbinak indult, mára egy ügyes kis vállalkozássá nőtte ki magát. Évek óta jár kézműves vásárokba országszerte, illetve Nagykárolyban tanfolyamokat is tart azoknak akik meg szeretnének ismerkedni a makramé csomózással. Mivel számára nagyon fontos a környezetvédelem, csak 100%-ban újrahasznosított pamutfonallal dolgozik.
Aurel Popp festő, mesélő, mérnök, szerző, MOTIVÁCIÓS előadó és volt PHD kutató. Víziója/Missziója az, hogy boldoggá tegye az embereket. A „Get Happier”... egyre népszerűbbé válik egy hozzáférhető, releváns és gyakorlati módon, minél több ember számára. Minden nap próbál jobb lenni, mint tegnap, kedvenc témái a személyes fejlődés, motiváció, bölcsesség, utazás, egészség, gazdagság, szerelem, kapcsolatok és életleckék. A kreativitáson túl, Aurel műhelyében sokkal több részletet fedezhetünk fel arról, hogy kik vagyunk, felfedezhetjük ÖNMAGUNKAT!
Dávid Botond, székelyudvarhelyi fotóművész,12 éve indította el a Geofolk fényképgyűjteményt, akkor még kevésbbé ismert, amelynek célja a világ különböző hagyományos népviseleteinek bemutatása. Azóta a gyűjtemény folyamatosan bővül, és nagy valószínűséggel idén eléri a 4000 egyéni dokumentált viseletet.
Két éve már főállásban, hivatásszerűen foglalkozik ezzel a munkával, és óriási élmény számára látni, hogy a Geofolk kiállítás egyre több helyre eljut. Eddig 13 ország 56 helyszínén volt látható. Mindez nemcsak a különböző kultúrák szépségeire hívja fel a figyelmet, hanem arra is, hogy a sokszínűségben rengeteg közös pontunk van. A Geofolk fényképgyűjtemény mintegy 85%-ban európai viseleteket tartalmaz, ezzel is rámutatva az európai kultúra sokszínűségére és gazdagságára
Muhi Sándor 1945-ben született Szatmárnémetiben, grafikusművész, a Romániai Képzőművészek Szövetségének, valamint a Barabás Miklós Céhnek tagja, művészeti közíró, tanár, helytörténész.
Képzőművészként számos tárlaton vett részt és több tucat egyéni tárlatot rendezett idehaza és külföldön egyaránt. Munkái találhatók több köz- és magángyűjteményben.
Művészeti közíróként több kötet, szerzője, előadásokat, tárlatnyitókat tartott Szatmárnémetiben, Nagyváradon, Nagybányán, Nagykárolyban, Kolozsváron, Zilahon, Budapesten, rendszeresen közölt tárlatkrónikákat, jegyzeteket helyi és központi lapokban, a Sugárút képzőművészeti rovatának a szerkesztője, a honlapján, saját You Tube csatornáján, több általa létrehozott világhálós oldalon találkozhatunk az írásaival, grafikáival, kisfilmjeivel.
Helytörténészként a Szatmári séták vezetője, több helytörténeti kötet, album, városismertető szerzője, a szatmári Turisztikai Technikum tanára, kvízjátékok, vetélkedők szervezője, évekig a Romániai Magyar Értéktár Bizottság tagja.
Dorothea Fleiss képzőművész, aki teljes szívéből hisz a művészeti együttműködésben minden művészeti ág között. Munkái, amelyek festményeket, installációkat, papírmunkákat és könyv-objektumokat tartalmaznak, több mint 70 önálló kiállításon és 200 csoportos kiállításon szerepeltek Európában, Ausztráliában, Ázsiában, az Egyesült Államokban, Dél-Amerikában, Kanadában és Afrikában 1996 óta. Doktori fokozatát a UNArte (Nemzeti Művészeti Egyetem) Bukarestben szerezte meg. A disszertáció címe: Művész naplója. Könyv-objektum. Anyag és szubjektív emlékezet.
A DFEWA Professzionális Művészek Egyesületének alapítója és igazgatója, amelynek székhelye Drezdában, Németországban található. Az egyesület célja, hogy munkabázist teremtsen a keleti és nyugati országok művészei közötti együttműködéshez, valamint, hogy ösztönözze és javítsa a különböző háttérrel rendelkező kiemelkedő művészek közötti kulturális és művészeti cserét.
Dorothea nemcsak kiemelkedő művész, hanem egy olyan mesélő is, aki tudja, hogyan közvetítse az érzelmeket egyedi módon, ahogyan benyomásokat és életélményeket mesél el.
Böjte Csaba, ferences rendi szerzetes az emberi kapcsolatok és értékek fontosságát hirdeti, különösen a rászoruló gyerekekkel való törődésben. Munkájában a szeretet és az emberi melegség erejét hangsúlyozza, amely képes megváltoztatni életeket. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány létrehozójaként az erdélyi nehéz sorsú gyermekek megsegítésén dolgozik, hogy lehetőségeket biztosítson, és segítse őket abban, hogy megtalálják helyüket a világban. Böjte Csaba munkája rávilágít, mennyire fontos a szeretet és az emberi kapcsolatok.
Butka Gergő egy energikus közösségi szervező. A kolozsvári Európai Tanulmányok fakultás elvégzése után a családi vállalkozás marketingese és értékesítési igazgatója lett. Autóversenyzőként és versenyszervezőként is dolgozott, majd kulturális rendezvényeket indított. Önkormányzati képviselőként elindította a szatmári Utcazene Fesztivált, amely mára nemzetközi szintű eseménnyé nőtte ki magát. A Polgármesteri Hivatal kommunikációs tanácsadójaként számos közösségi projektet vezetett, majd 2021-től a G.M. Zamfirescu Kulturális Központ menedzsere lett, ahol radikális fiatalítást végzett. Elkötelezett a fiatalok képzése iránt, workshopokat tart középiskolásoknak és egyetemistáknak is.
A szervezők már közzétették a részletes programot is, melyet az ide kattintva elérhető Facebook-oldalukon lehet elérni.