Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

Börvelyi, mezőfényi és csomaközi diákok is részt vettek a Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny erdélyi fordulóján

Ilonczai Gyöngyi
Szatmár.ro
Március. 11. 2024. Hétfő 11:17
Börvelyi, mezőfényi és csomaközi diákok is részt vettek a Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny erdélyi fordulóján

Március 9-én rendezték meg Kolozsváron a Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny erdélyi fordulóját, melyen a börvelyi, a mezőfényi és a csomaközi általános iskolákból is részt vettek diákok.

 

Szombaton nyolcadik alkalommal került megrendezésre a nagy múltú Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny erdélyi fordulójára, a Magyar Természettudományi Társulat és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kara együttműködése révén. Az Erdély-szinten meghirdetett versenyre az idei tanévben 29 iskolából összesen 134 diák jelentkezett.

 

Molnár Évától, a Börvelyi Általános Iskola igazgatónőjétől megtudtuk, hogy az iskolából is több hetedik és nyolcadik osztályos diák indult a versenyen, akiket Schrádi Erika biológiaszakos tanárnő készített fel, s a versenyre is elkísért őket, Tempfli Blanka angol szakos tanárnővel közösen.

 

 

Nemcsak a börvelyi, hanem a mezőfényi és csomaközi iskolákból is indultak tanulók a megmérettetésen, akiket ugyancsak Schrádi Erika tanárnő készített fel.

 

A Mezőfényi Általános Iskola két diákja, Bartha Hanna és Lechli Diana Erdély legnívósabb magyar nyelvű biológia versenyén különdíjban részesült. Menninger Emília, Veibel Fruzsina és Heinrich Kinga pedig részvételi oklevelet kaptak, számolt be közösségi oldalán a tanintézmény.

 

 

 

A versenyről a diákokat felkészítő Schrádi Erika tanárnő beszámolóját közöljük:

 

„Részt vettünk a XXXIV. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny erdélyi fordulóján Kolozsváron a Sapientia Egyetemen. Részvételi diplomákkal, s élményekben gazdagon tértünk haza.

 

Megismertük a Sapientia Egyetemet, a szakjait, az egyetem filmstúdiójában a zöld hátteres foglalkozáson járhattunk sivatagban, a tengerparton, a felhők között, sziklákon, őserdőben, beálltunk a pingvinek közé. Az egyetemi laborban kísérleteket mutattak be. Jól éreztük magunkat. Dr. Fodorpataki László egyetemi docens Mit jó tudni az egzotikus gyümölcsökről? című előadását is meghallgathattuk. S megpihenhettünk az egyetem könyvtárában.

 

Minden résztvevőnek gratulálok, hiszen Erdély legnívósabb biológia versenyén helytálltak.“