BBTE szatmári kihelyezett tagozatának diákjai és tanárai a szekszárdi 36. OTDK-n vettek részt


Április 24-27-e között a HTDK - Tudományos Diákkörök Határok Nélkül támogatásával a BBTE - Szatmárnémeti Kihelyezett Tagozat öt diákja és három tanára megfigyelőként vehetett részt a 36. OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) Tanulás- és Tanításmódszertani Tudástechnológiai szekció munkálataiban, melynek ebben az évben a Pécsi Tudományegyetem Szekszárdon működő Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara adott otthont.
Az eseményről két résztvevő beszámolóját közöljük. Szabó Thalmeiner Noémi, a BBTE Szatmárnémeti kihelyezett tagozatának igazgatónőjének a beszámolója az eseményről:
„A két napos konferencián 173 dolgozat bemutatására került sor 28 tagozat keretén belül. A versenyző diákok által bemutatott színvonalas kutatások megtekintése mellett lehetőségünk volt meghallgatni prof. dr. Pléh Csaba és a Roska Tamás díjas Erdei Luca Alexa plenáris előadását, könyvbemutatón részt venni, Dienes társasjátékkal ismerkedni prof. dr. Klein Sándor vezetésével, dr. Dergez-Rippl Dóra bevezető előadását követően megtekinteni Babits Mihály szülőházát.
A tartalmas szakmai program mellett kulturális programok is segítették a feltöltődést, megtekinthettük a Magyar Táncművészeti Egyetem referenciaintézménye, a PTE IGY Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorlóóvoda Táncművészeti Tagozatának bemutatóját, illetve meghallgathattuk Boros Misi és Bogányi Gergely zongoraművészek illetve Haffner-Kiss Alexandra trombitaművészek felemelő játékát.
A szórakozásra és testmozgásra is lehetőség adódott, hiszen a konferencia résztvevői Kubai Salsa Táncházzal, illetve Retro Disco-val zárhatták a napot, vagy szabad óráikban jógázhattak, úszhattak, megtekinthették Szekszárd nevezetességeit. Kulináris élvezetekre is lehetőség adódott, hiszen a konferencia résztvevői számára szervezett díszvacsorán megismerkedhettünk Szekszárd sajtkülönlegességeivel, megkóstolhattuk jellegzetes boraikat, melyet kreatív étlap kíséretében szolgáltak fel.
Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, hogy részt vehettünk a 36. OTDK-n, a gondos és színvonalas szervezést, a kedves fogadtatást és odafigyelést!“
Kun Noémi, Szatmárnémeti Református Gimnázium angol szakos tanárnőjének a beszámolója:
„Valamikor régen diákként vettem részt Tudományos Diákköri Konferencián és első díjban részesültem. Örök emlék maradt az akkori jutalomkirándulás, mint ahogyan az a pár nap is, melyet az elmúlt héten Magyarországon tölthettem. Köszönöm a lehetőséget Szabó Thalmeiner Noéminek, amiért ezúttal egyetemistákat kísérő tanárként vehettem részt a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Jó volt megtapasztalni azt, hogy ezen a pályán nem vagyunk egyedül a kérdéseinkkel, gondjainkkal.
Ahogyan a 36. OTDK konferencia Tanulás- és Tanításmódszertani - Tudástechnológiai Szekciójának zárórendezvényén is elhangzott: „függetlenül attól, hogy ki honnan jött vagy hová tart, mindenkinek vannak kérdései és nincs egyedül ezekkel a kérdésekkel.“ Fontos kell legyen számunkra, hogy a jövő pedagógusai példák legyenek. Én is úgy gondolom hogy minden pedagógus változtat a világon és jobbá tenni a világot csak tanulással és tanítással lehet.
Köszönet mindazoknak, akik azon fáradoztak, hogy ez az esemény ilyen jól megvalósuljon, hogy mi, akik részt vettünk az előadásokon örök emlékkel térjünk haza és a mindennapokba beépítsük majd azt, amiről hallottunk, tanultunk.“