Az Önkéntesség Világnapját ünnepelte az Élet Fája Egyesület - Képgaléria

.jpg)
A szatmárnémeti Élet Fája Egyesület december 5-én, az Önkéntesség Világnapja alkalmából rendezett ünnepséget a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség multimédia termében. Az eseményen számos óvoda és iskola, valamint az egyesülettel együttműködő partnerintézmények is képviseltették magukat.
Az eseményt Békéssy Erzsébet, az egyesület elnöke nyitotta meg, aki megköszönte a részvételt és a tanfelügyelőség támogatását, amely lehetővé tette az ünnepség megszervezését.
Ezt követően átadta a szót Anișoara Boitor főtanfelügyelőnek, aki szívélyes jókívánságokkal köszöntötte az önkénteseket, méltatva hozzájárulásukat a környezettudatosság erősítéséhez. Gratulált az Élet Fája Egyesületnek is, külön kiemelve azt a következetességet, amellyel az oktatási intézmények pedagógusait bevonják a fenntarthatóságra nevelésbe.
Ezután Adriana Culda, a Természetvédelmi Területekért felelős Szolgálat vezetője köszöntötte a résztvevőket, majd elismeréssel szólt az egyesület sokszínű és kreatív tevékenységeiről, amelyeknek köszönhetően egyre több oktatási intézmény csatlakozik az egyesület által képviselt értékek megőrzéséhez.
Végül Adrian Mașca, a Vízügyi Igazgatóság képviseletében, megköszönte az egyesületnek, hogy bevonták az általa képviselt intézményt is környezetvédelmi akcióikba. Külön méltatta azt a professzionális elkötelezettséget, amellyel az egyesület és önkéntesei hozzájárulnak egy felelős, környezettudatos fiatal generáció neveléséhez.
Sikeres évet zárt az egyesület
A meghívottak által megfogalmazott gondolatokat követően Békéssy Erzsébet tartotta meg az egyesület évértékelőjét. Elmondta, hogy a négy éve működő egyesület 2024-ben 147 önkéntessel dolgozott együtt, és több mint 1000 embert mozgósított környezetvédelmi akciói során, melyek a következő események voltak: a vizes élőhelyek világnapja, a „Folyómentő Iskolák” projekt az ERASMUS+ program keretében, Zöld Hét, az Egri „Csűry Bálint” Általános Iskolában, a Víz Világnapja, a Föld Napja, az Európai Parkok Napja, a Környezetvédelmi Világnap, majd az Erasmus-hét. Ugyanakkor novemberben 200 ökológiai kiadványt osztottak szét 11 iskola számára.
Ami a jövőbeli tervek kapcsán az egyesület vezetője, elmondta: az egyesület célja a meglévő országos és európai projektek folytatása, valamint az oktatási intézmények további támogatása zöld heti és környezetvédelmi programok szervezésében.
Díjazták az önkénteseket
A rendezvény második felében díjazták azokat az oktatási intézményeket, önkénteseket és szervezeteket, akik kiemelkedően támogatták az egyesület munkáját.
Az Év Önkéntese díjat Oláh Turbucz Natália, az ombodi Ion Barbu Általános Iskola biológiatanára kapta. Elismerésben részesült a fiatal generáció környezeti neveléséért, aktív önkéntesi munkájáért, valamint az iskolai és közösségi ökológiai tevékenységekben nyújtott kiemelkedő csapatmunkájáért.
Öko-fenyőt is díszitettek
A rendezvény végén a résztvevők együtt díszítették fel az Öko-karácsonyfá, amelynek díszei újrahasznosított anyagokból készültek, óvodások és iskolások bevonásával. Az ünnepi hangulatot a „Ștefania” gyermekotthon gyermekeinek műsora tette teljessé, akik kedves ünnepi énekekkel örvendeztették meg a jelenlévőket, majd ajándékcsomagokat kaptak az esemény támogatóitól.