A TikTok szerint az amerikai kormány nem akart valódi tárgyalást

Jogi harcba kezdett a TikTok a törvény ellen, amely betiltaná az alkalmazást Amerikában, hacsak a kínai anyavállalat, a ByteDance el nem adja azt.
A törvényt azért vezették be, mert aggodalom merült fel, hogy a TikTok megoszthatja az amerikai felhasználók adatait a kínai kormánnyal, amit a TikTok és a ByteDance mindig is tagadott. A TikTok és a ByteDance arra kérik a bíróságot, hogy töröljék el a törvényt, mivel az szerintük veszélyes precedenst teremtene, lehetővé téve a politikai ágak számára, hogy célba vegyenek egy nem kedvelt beszédplatformot és eladásra kényszerítsék.
A TikTok szerint az amerikai kormány nem volt hajlandó komoly tárgyalásokat folytatni. A TikTok által javasolt "Nemzetbiztonsági Megállapodás" szabályokat tartalmazott volna, például a megfelelő adatvédelmi egységek finanszírozását és annak biztosítását, hogy a ByteDance ne férjen hozzá az amerikai felhasználók adataihoz.
Az amerikai kormány azonban elutasította a javasolt megoldást, mondván, hogy az nem elegendő a nemzetbiztonsági kockázatok kezelésére. Ehelyett szükségesnek tartották a külföldi tulajdonból való kivonást. A TikTok azt is állítja, hogy az amerikai kormány nem válaszolt a tárgyalási meghívásaikra és nem látogatott el az átláthatósági központjukba Marylandben.
A törvényt Joe Biden elnök áprilisban írta alá, és a ByteDance-nek 2025 januárjáig ad időt, hogy eladja a TikTok amerikai vagyonát, különben betiltják az alkalmazást. A TikTok szerint a törvény alkotmányellenes és sérti az amerikai szólásszabadság jogát.