Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

A fizetése háromszorosát is elvesztette a pókerasztal mellett Mucsi Zoltán: „Erre hosszú távon rá lehet menni”

Bajnai Botond
Blikk.hu
Január. 04. 2024. Csütörtök 07:22
A fizetése háromszorosát is elvesztette a pókerasztal mellett Mucsi Zoltán: „Erre hosszú távon rá lehet menni”
Mucsi Zoltán a játékfüggőségéről mesélt (Fotó: Blikk)

A 2004-es magyar film, a Montecarlo! Makkosi Róbertjeként biztos lábakon állt a kaszinóban Mucsi Zoltán, hiszen előre meg tudta mondani, melyik szám lesz a nyerő a rulettasztalnál. A kártyával azonban nem teljesen ugyanez a helyzet.

 

A népszerű színész megdöbbentő vallomást tett: volt olyan pókerjátszma, amikor a fizetése háromszorosát bukta el.

 

– Volt egy időszaka az életemnek, amikor pókereztem. Nem versenyeken, hanem egy bizonyos körben egymás között játszottunk. Sokat veszítettem, aztán mástól kölcsönkértem, majd nagyot nyertem, és ez volt a vége, mert erre hosszú távon rá lehet menni – mesélte őszintén a WMN Magazin YouTube-on elérhető Te + én című műsorában a Jászai Mari-díjas művész, aki a sötétebb időszakot már maga mögött hagyta, lévén időben hátat fordított a szenvedélynek.

 

Az azonban kétségtelen, hogy a kilépéshez kellett a tanulópénz is, hogy rájöjjön, ez az állapot, bármennyire is élvezi a játékot, egyáltalán nem tartható.

 

– Szerintem közel egál lett az egész vége, de az élvezeti részét, amit a játék okozott, elrontotta, hogy 'Úristen, háromszor annyit vesztettem, mint a fizetésem!' Ez volt talán a legnagyobb veszteség, amikor úgy éreztem, hogy ez egy hülyeség és abba is hagytam– emlékezett vissza Mucsi Zoltán, aki szerencsésnek mondhatja magát, hogy nem ment rá az élete a szenvedélyére.

 

Ám Funk Sándor addiktológus szerint érdemes óvatosnak lenni, ugyanis sokan vannak, akik nem tudnak szabadulni a szenvedélytől.

 

– Nyolcvan százalékos az egy éven belüli visszaesési ráta. Persze, ebben az adatban benne van az is, aki csak egyszer megy le a kaszinóba, illetve az is, aki ismét rendszeresen elkezd játszani. Ám azt el lehet mondani, hogy aki egyszer függő volt, abban örökre ott marad a vágy, hogy újra játszhasson – mondta a szakember, aki szerint a szerencsejáték rendkívül addiktív.

 

– A nyerés endorfint, boldogsághormont termel, ami természetes úton is termelődik, ám a játék hatására fokozódik. Tulajdonképpen az egész kaszinó úgy van kialakítva, hogy ünneplik a nyerteseket, ami még inkább ösztönzi a játékosokat, illetve nehezíti, hogy hátat fordítsanak a tevékenységnek. Fontos kiemelni, hogy a szerencsejáték – sok más függőséggel ellentétben – nem okoz testi tüneteket, nem alakul ki tőle betegség, illetve az elvonási időszakban sem lép fel rosszullét. Itt sokkal inkább az jelent problémát, hogy az érintett egzisztenciális válságba kerülhet, továbbá az emberi kapcsolataira is rossz hatással lehet, hiszen jellemző, hogy a függő kölcsönkér, amit aztán nem tud megadni...

 

További bulvárhírekért keresd fel a blikk.hu oldalát.