2011-01-19 14:26:04• hírek • Szatmar.ro

Laza húsz pontos győzelem Bukarestben

Miután a rájátszás első fordulójában 21 ponttal legyőzte az Alexandriát, a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda csapata szerdán kicsit rontott a mérlegén és „csak" húsz ponttal, 75-55-re verte a Bukaresti Olimpiát.

A szerda déli 12.30-kor kezdődő találkozó körülbelül 12.50 körül már el is dőlt, hiszen a szatmári lányok 28-11-re nyerték meg az első negyedet. A második játékrész igen pontszegényre sikeredett, összesen tizenhat jött össze a két csapatnak, ebből viszont tízet a VSK játékosai szereztek. A harmadik negyed aztán kárpótolta a nézőket és ezt a hazaiak meg is nyerték 24-20 arányban, ám a vendégek ekkor már 41-58-ra vezettek.

Dan Fleseriu végül Mészároson kívül minden cserejátékosának lehetőséget adott, a VSK így is 17-14-re hozta az utolsó negyedet, kialakítva ezzel a 75-55-ös végeredményt.

„Az első negyedet megnyomta a csapat, utána tartalékoltak a lányok, és inkább az eredmény tartására törekedtek" - összegzett a meccs végén Éles Péter menedzser. Aki hozzátette, hogy a találkozó végén Mészáros Izabellát és Amra Mehmeticet doppingvizsgára jelölte a szövetségi ellenőr.

Utóbbinál maradva, a bosnyák lány ezúttal is ponterősen játszott: az Alexandriának szórt 17 pontja után ezúttal 18 pontig jutott. Remekül teljesített a másik téli szerzemény, Anita Teilane is, aki dupla-duplát ért el: 10 pontot dobott és ugyanannyi lepattanót szerzett.

Hasonló teljesítményre szüksége lesz a VSK-nak a hétvégén is, amikor vasárnap 18 órai kezdettel az Aradot fogadja a partiumi rangadón.