2015-12-19 15:36:11• hírek • Kocsis Zoltán

Izgalmas hazai győzelemmel búcsúznak az évtől a lányok

Rendkívül kiegyenlített, izgalmas mérkőzéssel búcsúzott a 2015-ös esztendőtől a Szatmárnémeti Városi Sportklub női röplabdacsapata, amely szombaton 3-2 arányban legyőzte a Temesvári Politechnica együttesét. Ovidiu Groza tanítványai ezzel megszerezték szezonbeli hatodik győzelmüket.

Ez a bizonyos hatodik azonban közel sem jött könnyen! Már az első szett jelezte, nem lesz egy leányálom a hazaiak számára, hisz fej-fej mellett haladva 28-26-ra tudták csak megnyerni az első játékrészt. A második szett, ha lehet, még ennél is kiélezettebb küzdelmet hozott, amelyet a vendégek nyertek meg 29-27-re.

A harmadik szettet aztán ismét a hazaiak hozták 25-21-re, a negyediket viszont a vendégek nyerték - a meccs legsimábbjaként - 25-15-re. Félő volt, hogy a VSK végképp elfáradt, vagy a simán elveszített játszma elbizonytalaníthatja a lányokat.

Nem ez történt, a szatmáriak ugyanis 15-8-ra hozták a mindent eldöntő játékrészt, ezzel 3-2-re megnyerve a mérkőzést.

Ovidiu Groza tanítványai ezzel hat győzelemmel és három vereséggel zárták az őszi szezont a női röplabdabajnokság második osztályának nyugati csoportjában.