2005-08-15 21:40:39• hírek • Szatmár.ro

Világliga: 2. hely

20050711g4.jpgA magyar vizilabda válogatott "csak" ezüstérmes lett a belgrádi világkupán.

Az utóbbi egy hónap alatt harmadszor sem sikerült férfi vizilabda válogatottunknak legyőzni Szerbia-Montenegro csapatát. A VB-döntő és a szombati mérkőzés után tegnap a világliga mindent eldöntő meccsén ismét jobbak voltak déli szomszédaink.

A szerbek igazi presztízsmeccsnek fogták fel a találkozót, ennek megfelelően 4500 szurkoló buzdította a plávikat a Kemény-legények elleni küzdelemben. Szerbia-Montenegró küzdeni akarása és a bíztatás meg is hozta gyümölcsét, tíz góllal verték a mieinket. Főleg a második negyed volt igazi rémálom a magyar csapat számára, ekkor ugyanis 0-6 arányban maradtak alul.

Végeredmény: Szerbia-Montenegro - Magyarország 16-6 (4-2, 6-0, 3-2, 3-2).

A bonzmeccsen Németország legjobbjai 10-8-ra verték Horvátországot, 5. Görögország, 6. Oroszország.