2011-05-29 18:18:30• hírek • Szatmar.ro

Háromból kettő arany

Háromból kettő - ez általában jó aránynak szokott számítani. És hatványozottan az, ha egy sportklub három versenyzője közül kettő aranyérmet szerez egy országos bajnokságon. Ezt a bravúrt érte el a hétvégén a Szatmárnémeti Unió.

A helyszín a Csíkszeredában megrendezett U15-ös országos bajnokság volt, amelyen 71 klub 331 sportolója vett részt. Az egyik aranyat Kovács Dóra szerezte, aki az 57 kilogrammos kategóriában meg tudta védeni tavaly szerzett bajnoki címét. Szintén a dobogó legfelső fokára állhatott a 66 kilogrammos kategóriában versenyző Faur Florin is - ő tavaly az egyel fiatalabb korosztályban volt bajnok. Egyedül Tróba Albert (50 kg) nem tudta növelni trófeái számát, ő ezúttal a hetedik helyen végzett.

„Számítottunk az aranyra, de azért mondani könnyebb, mint megcsinálni. Dóra mind a négy meccsét ipponnal nyerte meg, Florinnak jobban meg kellett izzadnia, neki öt nyertes meccse volt, és a döntőben hosszabbításban nyert" - összegzett Terely Mihály edző.