2011-08-28 19:58:17• hírek • mti

Vettel tovább menetel a világbajnoki cím felé

A világbajnoki pontversenyben is vezető Sebastian Vettel nyerte a Formula-1-es világbajnokság Belga Nagydíját.

Vettel mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber lett a második, a brit Jenson Button (McLaren) pedig a harmadik.

A német autóversenyző, aki rajt-cél győzelmet aratott a belga GP-n, újabb, idei hetedik sikerének köszönhetően már 92 ponttal vezet Webber és 102-vel a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) előtt.

Nagy bravúrt hajtott végre Michael Schumacher: a hétszeres világbajnok, aki a 24., utolsó helyről rajtolt, végül az ötödiken fejezte be jubileumi versenyét. A klasszis német pilóta húsz éve éppen a belga viadalon kezdte meg ragyogó F1-es karrierjét..