2009-09-07 10:04:38• hírek • Szatmar.ro

Vereség és kérdéses folytatás

Újabb vereséget szenvedett a Mikolai Turul, amelynek továbbra is bizonytalan a jövője.

A román labdarúgó bajnokság harmadik osztályában szereplő Mikolai Turul csapata a harmadik fordulóban immár a második vereségét szenvedte el, ezúttal hazai pályán a Belényesi Bihorul ellen maradt alul 3-1 arányban.

A három pont sorsa, a hazai szurkolók legnagyobb sajnálatára, már az első félidőben eldőlt, amikor a vendégek nyolc perc leforgása alatt Ilas, Spanochie és Szabó révén három gólos előnyre tettek szert. Bár a hazaiaknak az elején akadt néhány ígéretes akciójuk (Tripon, Maxim) és a szünet előtt is közel álltak a szépítéshez (Berci), ez a második játékrészben Mihovicinak sikerült csak.

A Turul újabb gólt azonban már nem tudott szerezni, sőt, Sándor néhány perccel a vége előtt piros lapot kapott.

„ A játékvezető többször is hibázott a hátrányunkra, de ettől függetlenül a Bihorul megérdemelte a győzelmet. A csapatban nem volt meg a kellő ambíció", vonta le a következtetést Dobos Csaba elnök. A Mikola ezzel egy ponttal csoportja utolsó előtti helyén szerénykedik.

Könnyen lehet azonban, hogy a Turul nem is szerez több pontot az idei bajnokságban, Dobos ugyanis azt is elmondta, hogy a szűkös anyagi lehetőségek miatt mégsem tudják folytatni a szereplést a harmadik ligában.

A kérdésre vélhetően ezen a héten válasz adatik, Dobos pedig hozzátette, amennyiben mégis folytatni tudják, akkor változások várhatóak úgy a játékoskeretben, mint a kispadon is.

III. Liga, 3. forduló, 6. csoport: Mikolai Turul-Belényesi Bihorul 1-3
gólok: Mihovici 49., illetve Ilaş 32., Spănochie 34., Szabó 40.
A Turul összeállítása: Bălaj - Sándor, Vădan, Tripon, Lung, Pop, Micaş, Birta, Maxim, Mihovici, Berci.