2013-09-20 02:19:54• hírek • Kocsis Zoltán

Hazai vereséggel kezdett az EL-csoportkörben a Pandurii

A labdarúgó Bajnokok Ligájához hasonlóan csütörtökön megkezdődtek az Európa Liga csoportkörének küzdelmei is. A királykategóriához hasonlóan a második számú sorozatban is vereséggel és rúgott gól nélkül nyitott Románia egyetlen képviselője (miközben Magyarországnak egy sincs): a Pandurii 1-0 arányban maradt alul Kolozsváron az ukrán Dnyepr Dnyepropetrovszk ellen.

A történelme első csoportmeccsét vívó Pandurii az első félidőben eléggé megilletődötten játszott, nem nagyon tudott veszélyes lenni a vendégek kapujára. Nem úgy az ukránok, akik Matheus, majd Zozulja révén is közel álltak a gólszerzéshez. Ami nem is váratott sokat magára, a 38. percben egy baloldali szögletet követően Rotan lőtt közelről a kapuba. Mi több, egy perccel később akár kettő is lehetett volna Dnyepr előnye, ha Ungurusan nem ment a gólvonalról Matheus újabb akcióját követően.

A pihenő jót tett Targu Jiu-i együttesnek, amely bátrabban futott ki az öltözőből és immár némi ízelítőt tudott adni abból a támadófociból, ami a hazai bajnokságban jellemzi. Buleica azonban előbb fejjel, majd egy az egyben a kapussal sem tudott pontos lenni, majd a 94. percben is komoly ziccert és egyenlítési lehetőséget hagyott ki. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a Dnyepr sem volt tétlen, Kankava, Zozulja és Szelezsnyov is növelhette volna csapata előnyét.

A csoport másik meccsén a Fiorentina Rodriquez, Matos és Rossi góljaival könnyedén nyert a Pacos de Ferreira ellen Firenzében. A következő fordulóban a Pandurii Portóba, a Fiorentina pedig Dnyepropetrovszkba utazik.

Az Európa Liga első csoportköre nem maradt hangzatos meglepetések nélkül. Ezek közül talán a legnagyobb, hogy a PSV Eindhoven hazai pályán 2-0 arányú vereséget szenvedett a bolgár Ludogorec ellen. Arra is kevesen számíthattak, hogy a dán Esbjerg nyerni tud a belga bajnokságban remeklő Standard Liege otthonában, míg a Valencia hazai 3-0-ás vereségét a Swansea ellen az (is) magyarázza, hogy a spanyolok már a 10. percben tíz emberrel maradtak.

Az est negyedik meglepetése a belga Genk kijevi győzelme a Dinamo otthonában. A sikerből oroszlánrészt vállalt Köteles László is, aki a 93. harmadik percben elképesztő bravúrt mutatott be a vendégek kapujában. Szintén hibátlanul tette dolgát Gulácsi Péter a Salzburg kapujában, az osztrák csapat 4-0 arány intézte el a svéd Elfsborgot,

Ami a románokat illeti, a Gigel Bucurral felálló Kuban Krasznodar simán kikapott a lassan „oroszölő" becenevet kiérdemlő svájci St.Gallen otthonában, amely az utolsó selejtezőkörben a Szpartak Moszkvát ejtette ki. Costel Lazar sérülése után 58 percet játszott a kazah Karagandit legyőző PAOK Szalonikiben - a többiek nem léptek pályára.