2008-11-09 19:11:11• hírek • Szatmár.ro

VSK-vereség, de helytálltak a lányok

Két negyeden keresztül tartotta magát a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női együttese a a bajnokság legnagyobb esélyese Tîrgoviştei BC MCM ellen, a pontvadászat 6. fordulójának szatmári összecsapásán.

Sőt az első negyedben a hazaiak 9 perc után már 9:0-ra is vezettek, és a tíz perc végét is egypontos előnnyel zárták.  A második negyed elején már átvette a vezetést a vendégegyüttes, de másfél perccel a vége előtt Drăgoescu hármasával visszavették az előnyt a szatmári lányok.

A hajrá viszont a târgovişteieknek sikerült jobban, és a nagyszünetre ők vonulhattak hárompontos előnnyel. A nagyszünet után már végig vezetett a favorit BC MCM, és a végén 12 ponttal nyert a tisztesen helytálló szatmáriak ellen.

A osztály, 6. forduló: Szatmárnémeti VSK-Târgoviştei BC MCM 69:81 (19:18, 17:21, 15:23, 18:19). A szatmári pontszerzők: Graham 20, Urse 15, Drăgoescu 11, Czukor 8, Pop 5, Mészáros 5, Pricop 3, Nemeş 2.

További eredmények: Aradi BC ICIM-Bukaresti Rapid CFR Marfă 90:54, Sportul Studenţesc-Iaşi-i CS Naţional 59:63, Gyulafehérvári CSU LPS-Govorai CET 45:84, Sepsiszentgyörgy LMK Sepsi BC-Bukaresti Olimpia 84:67, Alexandriai BC Teleorman-Craiovai CSM 85:66.

A következő forduló (november 15.): Olimpia-Szatmárnémeti, Nagyvárad-Alexandria, Govora-Kolozsvár, Târgovişte-Sportul  Studenţesc, Rapid-Sepsiszentgyörgy, Iaşi-Gyulafehérvár, Craiova-Arad.