2014-01-19 16:47:49• hírek • Szatmar.ro

A páros számú negyedekben nyomta meg a VSK

Magabiztos, 18 pontos győzelemmel kezdte a tavaszi szezont a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabdacsapata: Éles Péter leányai 77-59 pontos sikert arattak a Nagyvárad fölött.

A hazaiak remekül kezdték a meccset, hisz néhány perc leforgása után máris 15-4-es előnyre tettek szert. A vendégek csak ezt követően szedték össze kicsit magukat, az első negyed vége így 19-13 lett a VSK számára. A nagyváradiak azonban olyannyira felpörögtek, hogy a második negyed elején két pontra megközelítették a szatmáriakat. A VSK azonban ekkor összeszedte magát, minek köszönhetően a nagyszünetre 40-28-as előnnyel vonulhattak.

A pihenő láthatóan a vendégeknek használt inkább, akik a 12 pontos különbséget ismét lefaragták háromra (44-41). Az utolsó negyedet aztán nyolc pontos előnnyel kezdték a szatmári lányok, akik erre a játékrészre ismét felpörögtek - további tízzel megtoldották a két csapat közötti különbséget, beállítva a 77-59-es végeredményt.

A mérkőzésen pályára lépett a VSK legújabb játékosa, az amerikai Caila Desroches. Sajnos azonban nem játékával sikerült felhívni magára a figyelmet, hanem azzal hogy öt perc játék után cserét kért - bokasérülést szenvedett.