2012-09-23 11:40:12• hírek • Szatmar.ro

Sima, 18 pontos VSK siker a nyitányon

A tavalyi szezonnal ellentétben, amikor sok borsot tört a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának az orra alá, most nem okozott komoly gondot az Alexandria: Dan Fleseriu csapata magabiztos, 18 pontos (86-68) győzelemmel kezdte a 2012-2013-as bajnoki idényt.

Noha az első kosarat a havasalföldiek dobták, az Orosz, Whittington, Freeman, Parau, Drye felállásban játszó hazaiak egyből fordítottak és már nem adták ki a kezükből a vezetést. Az első két negyedben a VSK egyaránt 21-21 pontot dobott, míg a vendégek összesen alig jutottak 25-ig - így 17 pontos előnnyel vonulhatott pihenőre a hazai gárda.

Ezt az előnyt a harmadik negyedben még megtoldotta héttel a VSK (24-17), így az is belefért, hogy a negyed játékrészt a vendégek nyerjék meg (26-20 oda) - semmi nem fenyegette a biztos hazai sikert.

A következő fordulóban a VSK a Kolozsvárhoz látogat.

Női Nemzeti Liga, 1. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Alexandriai CSB Teleorman 86:68
(21:15, 21:10, 24:17, 20:26). A szatmári pontszerzők: Utahya Drye 16, Orosz Andrea 14, Shanika Freeman 12, Szlimák Hajnalka 10, Dara Kovacsevics 10, Annemarie Părău 9, Khadijah Whittington 8, Rada Giurgiu 7.
Játszott még: Szmutku.