2013-04-30 17:12:50• hírek • Szatmár.ro

Úton a bronzérem felé: az első meccset a VSK nyerte

Három ponttal nyerte meg a VSK a bronzéremért folytatott párharc első ütközetét.

A döntőbe jutásról sajnos lemaradt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, a bronzérem felé vezetű út azonban úgy tűnik, nem lesz nagyon rögös. A VSK ellenfele kedden 18 órától a Gyulafehérvár volt, a két győzelemig tartó párharc első mérkőzését pedig meg is nyerték Fleseriu lányai.

Az Orosz, Parau, Drye, Kovacsevics, Ivan összeállításban kezdő szatmáriak végig vezették az első félidőt, a tíz percet kilenc pontos előnnyel is zárták. A folytatásban sikerült még jobban elhúzni, 39:25-re is vezettünk, ám a félidő végére csak 9 pont maradt az előny.

A harmadik negyed a vendégeké volt: két pontra is megközelítették a VSK-t (51:49), de az egyenlítés már nem jött össze. A negyedik negyed végére három pontra zárkóztak fel a gyulafehérváriak, de ezt a hátrányt már nem tudták csökkenteni sem.

Nemzeti Liga, a 3. helyért, 1. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK-Gyulafehérvári CSU 72:69 (26:17, 14:14, 15:18, 17:20).
A szatmári pontszerzők: Freeman 18,  Whittington 13, Parau 12, Orosz 10, Drye 7, Kovacsevics 6, Ardeleanu 3, Ivan 3. Játszott még: Giurgiu.
A gyulafehérvári pontszerzők: Thompson 16, Tobin 15, Abramzon 11, Tarţa 10,  Vukoje 7, Uiuiu 4, Melnika 4, Brantlova 2.