2015-11-30 16:55:58• hírek • Kocsis Zoltán

Tovább menetel a kézicsapat, esélytelen kosarasok

Felemás hétvégén van túl a Szatmárnémeti Városi Sportklub - mindebben azonban semmilyen rendkívüli nincs. A női kosárcsapat veresége és a férfi kézilabdacsapat győzelme már teljesen megszokott.

Tizedik meccsen tizedik vereségét szenvedte el Viorica Gamalet csapata, amely ezúttal 108-53 arányban maradt alul hazai pályán a Gyulafehérvár együttesével szemben. A lányok ezentúl meglehetősen sok pontig jutottak, hisz ennél többet - szám szerint 64-et - csak kétszer tudtak összehozni, Temesvár és Kolozsvár ellen. Mint ahogy a másik két erdélyi csapat ellen, a „pontözön" ezúttal sem ért győzelmet.

Noha az első negyedben 17 pontig jutottak a hazaiak, a vendégek igyekeztek jelezni, kik az esélyesek: kilenc egységgel többet dobtak. A különbség aztán egyre csak nőtt, hisz a második játékrészben 8, a harmadikban pedig 12 ponttal nyert a Gyulafehérvár. Az utolsó negyedben ráadásul a vendégek nagyon elkapták a fonalat, húsz perc alatt 41 (!) pontot dobtak.

Szatmárnémeti VSK - Gyulafehérvár 52-108 (17-26, 11-19, 10-22, 14-41)
A VSK pontszerzői: B. Voica (19), S. Vilcinschi (17), A. Chitanu (10), E. Kállai (4) és D. Balin (2).

A lányok vesszőfutásával ellentétben a férfi kézilabdacsapat szárnyal a második osztályban, ahol a 11. fordulóban megszerezte 10. győzelmét. A VSK ezúttal Szászsebesen nyert 38-23-ra.

A szatmáriak már az első félidőben eldöntötték a győztes kilétét, hisz a szünetre 19-8-as előnnyel vonulhattak. Ezzel az együttes csak a rosszabb gólkülönbsége miatt szorul a második helyre a szintén 27 pontos Fogaras mögött.

Szászsebesi Mühlbach - VSK 23-38
A VSK gólszerzői: Ungar (9), Rogoz (8), Morar (6), Lupse (5), Alisie (3), Mates (2), Varga (2), Muresan (2) és Pop (1).

A VSK-val kapcsolatos hír továbbá, hogy a klub fiatal cselgáncsozói Mátészalkán utánpótlástornán vettek részt. A 12 magyarországi, ukrajnai és romániai klub részvételével zajló megmérettetésen a VSK 13 érmet szerzett: Ster Raul (U13), Pasca Alexandru (U13), Tatár Denisa (U15), Pasca Raul (U15) aranyat, Soporan Adrian (U11), Marchis Andrea (U13), Ster Zenobiu (U13), Soponar Ionut (U15), Tite Teofil (U15) ezüst, Ilie Antonio (U11), Filip Paul (U11), Pastiu Samuel (U15), Fili Denisa (U15) pedig bronzérmet hozhatott haza.